AMD zrejme práve odhalilo procesor pre Project Scorpio

AMD Ryzen

Na svojom včerajšom evente AMD odhalilo nové procesory Ryzen. Čipy, doposiaľ známe pod označením Zen, sa na trhu objavia už začiatkom roka 2017 a ponúknu poriadny nárast výkonu.

AMD sa tiež pri nových procesoroch rozhodlo spraviť razantný krok vpred a okrem zamerania sa na čistý výkon sa u procesorov Ryzen rozhodlo orientovať aj na ich úspornosť. Vždy-vysoká energetická spotreba a vysoká teplota procesorov AMD im získala reputáciu variča alebo záhradného grillu. S tým však chce AMD spraviť koniec a preto nové procesory Ryzen berú na vedomie aj zníženie spotreby. Pre zaujímavosť, najvýkonnejší model zo série má spotrebu 95W, pričom má frekvenciu 3.4GHz (s možnosťou pretaktovania) a 8 jadier so 16 threadmi.

Práve tento top-end model prezentovalo AMD na svojom evente ako hlavného aktéra, pričom okrem neho budú v novej sérii dostupné aj iné, lacnejšie čipy. Práve jeden z nich zrejme uvidíme v Xboxe Scorpio, keďže AMD na konferencii spomenulo aj túto novinku. Spomenulo ho však po boku ďalších, tohtoročných konzol so slovami, že AMD sa angažuje na trhu konzol. Pri projekte Scorpio sa opäť spomínalo 4K a VR.

Nové procesory Ryzen bežia na modernom štandarde a využívajú socket AM4, ktorý zároveň podporuje DDR4. Čo je ďalší dôkaz o tom, že Scorpio naozaj ponúkne operačnú pamäť s priepustnosťou 320GB/s. Najväčším prekvapením je však, že najvýkonnejší model z novej rady ponúka vyšší výkon než súčasný top model od Intelu! Najvýkonnejší osemjadrový Core i7 má pritom 3.7GHz frekvenciu a spotrebu 140W.

via ArsTechnica

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár