AMD sa podieľa na vývoji nového Xboxu

AMD Radeon Gaming Evolved
Nie je vôbec tajomstvom, že Microsoft už pracuje na novej konzole. Konieckoncov to potvrdil sám Phil Spencer a má k tomu vcelku rozumný dôvod. Microsoft už totiž neplánuje riešiť generácie konzol tak ako doposiaľ a súčasné konzoly budú podporované spolu s novými.

Počas E3 sa navyše nechal počuť, že dvojica konzol s krycím menom Scarlett má stanoviť novú latku v konzolovom hraní. Viac už však teraz povedala šéfka AMD, Dr. Lisa Su:

Veľmi, veľmi si ceníme partnerstvá s našimi kľúčovými klientmi. Viete, Microsoft je lídrom, zvlášť ak ide o Windows. Stali sme sa ich partnermi aj vo svete konzol – a myslím, že máme predstavu o tom, kam mieri cloud computing a úzko na tom s MS spolupracujeme.

Našou silnou stránkou je fakt, že môžeme v oblasti cloud computingu aj PC spolupracovať s každým na celkom odlišných veciach. Čo nás ale robí naozaj unikátnymi, je, že spolupracujeme aj so Sony aj s Microsoftom a každý má svoju vlastnú špecifickú tajnú prísadu, ktorú im pomáhame vyvinúť.

Zároveň sa tak potvrdzuje, že AMD bude aj naďalej zohrávať dôležitú rolu na konzolovom trhu. Práve vďaka tomu, že sa zachovajú procesory aj grafické čipy z dielne AMD, môžeme čakať spätnú kompatibilitu na vrcholnej úrovni a to ako pri Xboxe, tak zrejme tiež pri Sony. Nutno však dodať, že Sony sa, aspoň v terajšej generácii, zdráhalo spätnej kompatibility.

V súvislosti s Microsoftom sa hovorí o uvedení dvoch modelov konzoly. Jedna konzola by mala ponúknuť hromadu lokálneho výkonu, avšak za určitú cenu. K dispozícii by však malo byť aj lacnejšie riešenie, ktoré by kombinovalo cloudový výkon s tým lokálnym. Konzola by však mala na mieste menej hardvéru, bola by závislá na internete, zato však podstatne lacnejšia.

Xbox Scarlet Teaser

via CNBC

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár