Tvorcovia série Batman: Arkham pracujú na next-gen titule

Batman Arkham Knight
Herní vývojári sa začínajú pomaly orientovať na next-gen konzoly. Už skôr sme sa dopočuli, že Activision pracuje na next-gen Call of Duty s príbehovou kampaňou a teraz sa k nim pridali aj vývojári zo štúdia Rocksteady.

Tí majú na konte napríklad obľúbenú sériu Batman: Arkham, ktorú tvorili tri hlavné hry a jedna menšia, pôvodne vydaná na handheldy. O štúdiu sa hovorí, že dnes pracuje na vlastnej Superman hre, na ktorú by dokonca mal mať marketingové práva Microsoft. Či sa jedná práve o túto hru, samozrejme Rocksteady nepovedia, ale je možné, že hra vyjde až po boku ďalšieho Xboxu. Ako si totiž všimli nadšenci z ResetEra, štúdio vyvesilo viac ako 20 pracovných ponúk na vývoj next-gen AAA titulu. Štúdio hľadá ľudí na rôzne pozície, vrátane kódovania, scenára či komunitného manažmentu. Spoločnosť nespomína v popisoch pracovnej ponuky nič, čo by nám dalo prehľad o chystanom projekte, ale v mnohých sa spomína dvojročný alebo viac ako dvojročný kontrakt. To môže znamenať, že práve o dva roky, v roku 2020, by sa mohli na trhu predsa len objaviť nové konzoly.

Lead Rendering Programmer Rocksteady Studios

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *