Phil Spencer vystúpil na konferencii AMD

AMD Radeon Gaming Evolved
Včerajšia konferencia AMD na veľtrhu CES 2019 priniesla odhalenie grafík Radeon VII, vôbec prvú 7nm grafickú kartu na svete.

Karta využíva grafické čipy Vega 2, ktoré by sa mali objaviť aj v budúcich konzolách. Oproti predošlej generácii prinášajú až 25% výkonnostný posun, samozrejme v porovnaní s najvyšším predošlým modelom: RX Vega 64. Podľa šéfky AMD, Dr. Lisy Wu, má novinka ponúkať rovnaký výkon ako konkurenčná RTX 2080, avšak reálne porovnania zatiaľ neexistujú.

AMD však ukázalo Devil May Cry 5, ako na grafike bežalo v 4K rozlíšení pri Ultra nastaveniach a plynulosť značne presahuje 60fps. AMD tiež prezentovalo 25% výkonnostný nárast pri Fortnite a až 35% nárast pri Battlefield V. Spoločnosť sa tiež dohodla s Ubisoftom a Capcomom na bundloch s Resident Evil 2 Remake, DMC5 a The Division 2.

AMD ďalej prezentovalo, že karta Radeon VII, ktorá je high-endovým predstaviteľom Vega 2 série, ponúka 60 výpočtových jednotiek3840 stream procesorov s taktom do 1.8GHz16GB HBM2 pamäte1TB/s prenosovú rýchlosť4096-bitové pamäťové rozhranie. To všetko za cenu 699 dolárov. Očakávame preto, že čip, ktorý sa bude nachádzať v budúcich konzolách, bude menej výkonný vzhľadom k cene zariadenia.

Konferencie sa zúčastnil aj šéf Xboxu Phil Spencer. Na pódiu zhrnul úspechy, ktoré AMD a Microsoft dosiahli na spoločnej konzolovej ceste a prezradil, že AMD hrá dôležitú rolu pri budúcich zariadeniach. Spomenul, že to nie je len o novej generácii konzol, ale aj o streamovaní hier do mobilov cez Project xCloud.

via The Verge

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *