The Division 2 vyjde cez Epic Store, kašle na Steam

The Division 2
Epic Store pre svoju politiku delenia tržieb zaujal najmä indie vývojárov, čo bol dôvod, prečo viacerí ohlásili (aspoň dočasný) odchod zo Steamu. Teraz sa k nim ale pridal Ubisoft.

Ten najnovšie potvrdil, že Tom Clancy’s The Division 2 nevyjde cez Steam, ale cez Epic Store„Epic pokračuje v búraní stereotypov herného priemyslu. Ich model digitálnej distribúcie obsahu tretích strán je toho najnovším dôkazom a je to niečo, čo chce Ubisoft podporovať,“ vyjadril sa Chris Early z Ubisoftu. Spoločnosť by preto v budúcnosti mohla vydať aj ďalšie hry práve cez obchod firmy, ktorá stojí za značkami ako Unreal Tournament, Gears of War alebo Fortnite.

Epic Store je však pre mnohých vývojárov lákavou platformou. Na rozdiel od Valve, ktoré si môže z tržieb strhávať až 30%, Epic Store si učtuje len 12%. Radikálne nižšia sadzba znamená tiež vyššiu návratnosť investície a to je pre vývojárov, najmä nezávislých, veľmi nápomocné. Nečakali sme však, že sa k iniciatíve pridá aj taký veľký hráč, akým je Ubisoft.

The Division 2 vychádza 15. marca/března.

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    Je dobře, že steamu narostla konkurence. Kdyby pro nic jiného, tak se (doufám) omezí kvanta a kvanta herního odpadu na storu, jehož hlavním účelem je okrádat hráče.

  1. 28. januára 2019

    […] ODPORÚČAME: The Division 2 vyjde cez Epic Store, kašle na Steam […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *