The Division 2: Čo prinesie Year 1 Pass?

The Division 2

Najnovším prírastkom v tohtoročnej ponuke Ubisoftu je Tom Clancy’s The Division 2, ktorá nadviaže na udalosti predošlej hry vydanej v roku 2015.

Tom Clancy’s The Division 2 sa odohráva len 7 mesiacov po nej. Netrvalo dlho a po tom, ako vláda uzavrela Manhattan, sa vo Washington D.C. rozpútala občianska vojna medzi prežívšími a skupinami rebelov. Ubisoft navyše sľubuje, že druhá hra už bude mať kopu end-game obsahu, teda niečo, na čo sa pri The Division zabudlo.

A aby toho nebolo málo, hráči môžu očakávať slušnú zbierku post-launch obsahu. Ešte pred vydaním totiž Ubisoft rozpísal detaily o Year 1 Passe, čím naznačil, že s hrou má plány minimálne na dva roky, ako tomu bolo aj pri predošlej hre. Platí však, že riadna časť obsahu bude dostupná zadarmo pre všetkých hráčov aj bez toho, aby bolo treba vlastniť prvoročný Season Pass.

Year One Content – Obsah pre všetkých

Ubisoft má v pláne počas prvého roka funkčnosti rozšíriť svet The Division 2 o tri veľké príbehové kapitoly. Prvá epizóda s názvom D.C. Outskirts: Expeditions zavedie hráčov do okolia Washingtonu, kde budeme prenasledovať elitných členov gangu Outcasts a Black Tusks a budeme od ich vplyvu oslobodzovať nové časti mapy.

© Ubisoft

Druhá epizóda s názvom Pentagon: The Last Castle zas hráčov zavedie do jednej z najikonickejších lokalít a budeme odhaľovať tajomstvá, ktoré by inak ostali navždy ukryté za veľkými betónovými múrmi ešte väčšieho betónového bludiska. Posledná, tretia epizóda má zavŕšiť prvý rok funkčnosti hry a má vydlaždiť cestu k ďalšiemu obsahu v budúcich rokoch.

Samozrejmosťou je aj pravidelný prísun aktualizácií, opravy chýb, špeciálne eventy, loot, kozmetické itemy a ďalší obsah, ktorý bude rozširovať svet The Division 2.

Year 1 Pass

Druhou veľkou náležitosťou pri The Division 2 bude Year 1 Pass, ktorý bude aj súčasťou zlatej edície hry. Jeho držitelia môžu počas najbližších 12 mesiacov očakávať viaceré vychytávky, medzi ktorými nájdeme aj napríklad 7-denný skorý prístup ku všetkým trom príbehovým rozšíreniam.

Ďalej môžu držitelia Passu očakávať okamžité odomknutie troch Špecializácií, ktoré budú dostupné automaticky po dosiahnutí levelu 30. Behom prvého roka bude ešte vydaných niekoľko ďalších Špecializácií, ktoré budú držiteľom Passu sprístupnené v momente vydania, zatiaľ čo pre ostatných budú uvoľnené až progresiou. Spolu s tým získajú držitelia aj exkluzívne kozmetické itemy.

Čo sa čisto exkluzívneho obsahu týka, behom prvého roka dostanú držitelia Passu k ôsmim Classified Assigments misiám, ktoré ešte viac priblížia udalosti, ktoré vyústili v príchod agentov do Washingtonu D.C. Dokončením každej misie získate exkluzívnu trofej, ktorou si môžete upraviť vzhľad svojho ruksaku. A keď sme už pri customizácii, tiež môžete očakávať prístup k exkluzívnemu Agent Ward outfitu a Scout emote.

Finálnou záležitosťou The Division 2 sú Bounties, kde musia hráči eliminovať konkrétne ciele a Projekty, kde hráči musia plniť rôzne úlohy naprieč mestom. Držitelia Passu však získajú ešte jeden dodatočný Bounty každý týždeň a jeden extra Projekt denne. Dodávanie týchto eventov končí 1. marca/března 2020.

Mikrotransakcie

Ako tomu už býva, aj Tom Clancy’s The Division 2 ponúkne mikrotransakcie. Ubisoft ich ale teraz priblížil a viacmenej to vyzerá, že nás čakajú len kozmetické mikrotransakcie v Apparel Store. Tu sa budú dať zakúpiť itemy prostredníctvom Premium Credits, čo bude platená mena so zatiaľ neurčeným kurzom.

Už krátko po vydaní by mal Ubisoft pridať do hry prvé Apparel Caches, teda loot boxy s náhodným kozmetickým obsahom. Podľa spoločnosti nemajú obsahovať ani zbrane, ani craftovacie materiály ani inú výbavu, ktorá by mohla znevýhodniť ostatných hráčov. Ubisoft zastáva názor, že získavanie kozmetických itemov hraním by malo byť zábavné, vzrušujúce a malo vyvolať pocit zadostiučinenia. Pre ľudí, ktorí si chcú ale tento proces urýchliť alebo získať konkrétne itemy, tu má byť práve možnosť zakúpenia s použitím mikrotransakcií.

© Ubisoft

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *