Resident Evil 7 podporuje Xbox Play Anywhere!

Resident Evil 7 Biohazard

Podobne ako mnohé iné nápady, aj Xbox Play Anywhere bol prijatý s určitou skepsiou. Hráčom sa pozdáva a v budúcnosť programu verí aj Microsoft. Najnovšie oň prejavil záujem Capcom.

Ten potvrdil, že pripravovaný Resident Evil 7: Biohazard bude podporovať Play Anywhere. Je to niečo nevídané, zvlášť keď Dead Rising 4 od toho istého vydavateľa nepodporuje túto funkciu, hoci je to časová exkluzivita pre Xbox One a Windows 10. Oveľa zaujímavejší je však koncept, akým chce Capcom ušetriť peniaze hráčom na Xbox platforme. V prvom rade, hra bude na Xbox One S podporovať HDR, takže hra ponúkne ešte dôveryhodnejšie farby a nechutnejšie hrozby na vybraných televízoroch. Lenže, hra tiež obsahuje podporu pre VR, ktorá na klasickom Xbox One nie je podporovaná. Čo znamená, že hráči si už vopred zabezpečujú jednu z prvých VR hier pre Project Scorpio alebo výkonné PC s Windows 10.

Veľkým úspechom je však to, že Capcom je prvá spoločnosť, ktorá sa rozhodla vstúpiť do programu, ktorý doteraz využívali len hry od Microsoftu a zopár indie titulov, ktoré sa Microsoft rozhodol podporovať. Je teda možné, že Capcom je len prvý, ktorý sa chopil príležitosti a neskôr prídu ďalší. Napríklad by do programu mohla vstúpiť Bethesda, Ubisoft, alebo možno aj EA.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár