Microsoft pracuje na odľahčenom Windows 10 Cloud

Windows 10 Neon Logo

Ak je nové tvrdenie pravdivé, potom by mohol Microsoft predstaviť nový systém. Respektíve novú verziu svojho OS, Windows 10 Cloud.

Táto zvláštna verzia systému Windows by mala byť určená pre lacnejšie zariadenia a predstavená by mala byť spolu s Redstone 3. Momentálne vieme o Windows 10 Cloud veľmi málo, no existuje možnosť, že to je v podstate nástupca projektu Windows RT. To bola platforma, s ktorou Microsoft prišiel ešte pri Win8, no predstavil ju priskoro, v čase, kedy vo Windows Store neboli takmer žiadne aplikácie, pretože bol čerstvo otvorený. To vlastne aj túto platformu zabilo.

Situácia sa však zmenila a dnes je Windows Store plný zaujímavých aplikácií pre počítače, tablety, HoloLens a aj Xbox. Nový OS sa bude orientovať zrejme na tablety s ARM procesormi a možno môže byť základom projektu, v rámci ktorého Microsoft spustil plnohodnotný Windows na procesore Snapdragon 830. Ako som však už povedal vyššie, teraz je veľmi skoro na to, aby sme robili jednoznačné uzávery o tom, čo je Windows 10 Cloud. Najpravdepodobnejšie to však bude súvisieť s mobilnými zariadeniami. Viac sa však dozvieme v budúcnosti.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár