Xbox One tento týždeň dostáva 5 hier. Pozrite sa, ktoré to sú

Outlast 2

Na prvý pohľad to vyzerá, že tento týždeň bude pre Xboxerov skoro ako každý iný. No dnešný týždeň je predsa len v niečom výnimočný.

Na Xbox One totiž v priebehu tohto týždňa, čiže vlastne už od včera, vyjde 5 nových hier. Nebyť toho, že Halo Wars: Definitive Edition vyjde minulý týždeň, tak by k nim patrila aj jedna exkluzivita. Namiesto toho tu však máme štyri nové multiplatformy a jeden remaster. Asi by som začal najzvučnejšími menami

Outlast 2 / Outlast Trinity

Dnes je príjemný slnečný jarný deň. Paradoxne dnes vychádza hra, ktorá stelesňuje presný opak – Outlast 2. Cez deň si teda vychutnajte krásy prírody a večer sa pripravte na temný, studený, pochmúrny, morbídny horor, s ktorým vám možno srdce vyskočí do krku. Pre dokonalé zakončenie dňa nezabudnite nechať v celom byte otvorené dvere, všade zhasnite svetlo a dajte si slúchadlá. A nezabudnite tlakomer!

Sniper: Ghost Warrior 3

Poľskí vývojári zo CI Games si v posledných týždňoch poriadne zavarili. Dnes totiž okrem Outlastu vychádza aj Sniper, ktorý je na všetkých platformách rovnaký. No nebyť kontroverzie a faktu, že sa do situácie obuje Microsoft, nemuselo tomu byť tak. Iba pár týždňov dozadu totiž vývojári oznámili, že Sniper: Ghost Warrior 3 bude mať špeciálnu Season Pass edíciu pre PC a PS4. Plus sa hovorilo niečo o exkluzívnych post-release DLC pre PC a PS4. Tak nejak si proste chceli vývojári kopnúť do Xboxu, všetko sa ale napravilo.

Little Nightmares

Tento týždeň vychádzajú dve hororovky. Okrem Outlastu vychádzajú aj Little Nightmares. Pôvodne boli známe ako Hunger a nemali vydavateľa. Na nočné mory z detských čias sa však usmialo šťastie a dva roky po oznámení si projekt pod svoje krídla vzali Bandai Namco a zabezpečili všetko, čo bolo treba. Výsledkom je, že po trištvrte roku hra konečne vychádza s finálnym názvom a dokonca aj s krabicovou verziou. A dokonca dostane zberateľskú edíciu s drobnou figúrkou Six (hlavnej postavy), plagátom A3, nálepkami a soundtrackom. Cenový rozdiel? Iba 8€.

Valhalla Hills: Definitive Edition

Kalypso Media musia milovať nordickú tématiku. Inak by asi nevydali dve vikingské hry v tesnom závese. V uplynulých týždňoch vydali košickú diablovku Vikings: Wolves of Midgard (bez slovenských titulkov) a koncom tohto týždňa idú vydať ďalšiu hru. No vlastne, idú vydať jej remaster. Valhalla Hills vyšli pôvodne v roku 2015 na PC a Mac. Tento týždeň však pricestujú aj na dvojicu konzol: Xbox One a PS4.

Syberia 3

Zakončíme . Je ňou Syberia 3, ktorá sa omeškala a hoci mala vyjsť minulý týždeň, vychádza až teraz. Nevadí. Tretie pokračovanie série so scenárom od Benoita Sokala tu bude tento týždeň, aby si obhájilo všetky tie tituly a ceny, ktoré táto séria počas svojej existencie získala. Veríme, že autori vedeli, do čoho idú, keďže tretí diel prichádza 13 rokov po druhom dieli a 15 rokov po prvom. Veľkou novinkou oproti predošlým dielom je, že hra sa teraz odohráva plne v 3D. To dodáva svetu Syberie nový rozmer. Doslova.

BONUS: Romance of the Three Kingdoms XIII: Fame & Strategy Expansion Pack Bundle

A máme tu ešte jeden bonus. Niečo, čo má hovadsky dlhý názov. Myslím, že úlohu sme zvládli na jednotku s hviezdičkou. Za nechutne dlhým názvom sa skrýva čínska real-time stratégia, respektíve expanzia do nej. Alebo vlastne je to balíček plnej hry a veľkej expanzie…

Jednou z noviniek, ak túto sériu poznáte, je Fame systém, ktorý ovplyvňuje výšku vašich bonusov na základe plnenia achievementov a úloh agresívnou či diplomatickou cestou. Novinkou v expanzii je aj War Council, ktorý zasadá vždy pred bojom. V tejto minihre si môžu generáli zvoliť svojich poručíkov a zorganizovať si tak bojovú hierarchiu pre nadchádzajúcu bitku. Niečo, čo by slovenský kapitán iba ťažko zvládol :-). Novinkou číslo 563 je Event Editor, v ktorom si viete vybudovať svoju vlastnú bitku, presne ako za starých čias v Age of Empires 2.

Príjemným bonusom je, že spolu s expanziou na Xbox One vychádza aj celá hra, ktorá bola doposiaľ dostupná len pre PS4 – bez expanzie.

via MSPowerUser

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *