Valve opustil scenárista, ktorý pracoval na Half-Life

Valve Half-Life

Ak ste ešte stále verili, že Valve niekde v tajnosti pripravuje Half-Life 3, tak veriť už asi ani nemusíte. Valve totiž po 12 rokoch opustil scenárista hier Left 4 Dead, Portal a Half-Life 2.

Chet Faliszek pracoval vo Valve až doteraz. V minulosti sa práve on podpísal pod scenáre k epizódam Half-Life 2, obom častiam Portalu a sérii Left 4 Dead. Pracoval teda na tituloch, ktoré mnohí fanúšikovia zbožňovali a popravde, aj ja som dúfal, že Valve jedného dňa prinesie tretí Portal. Vec sa má ale tak, že Valve túto sériu „rozpredáva“ a tak vznikol Pinball alebo sada levelov do LEGO Dimensions.

Neskôr, po rozmachu Steamu, Valve v podstate prestalo investovať do vývoja vlastných hier, respektíve to nevyzerá, že by na niečom pracovalo. Miesto toho ryžuje na predajoch, výpredajoch a burze s itemami do Counter-Striku (seriózne, ako môže niekto zaplatiť 500 dolárov za skin?). V tejto novej dobe to mal scenárista Faliszek ťažšie a preto dostal novú rolu. Stal sa ambasádorom VR vo Valve, takže mal na starosti propagáciu tejto modernej vychytávky.

Chet Faliszek

via GamesIndustry.biz

 

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *