Oceanhorn 2 sa ukazuje v prvom gameplay videu

Oceanhorn 2 Knights of the Lost Realm

Asi žiadna hra sa nedokázala za posledné roky tak priblížiť Zelde, ako to dokázal Oceanhorn. Už jeho prvá časť sa náramne podobala na staršie diely tejto série, na čo poukázali viacerí recenzenti. Koncept sa ale osvedčil a preto v ňom vývojári pokračujú.

Druhá hra, Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm, sa však už neuspokojuje s pohľadom z vrchu. Došlo k zmene a hra je teraz plne 3D a kamera je za postavou. Skoro tak ako v Breath of the Wild, no povedal by som, že grafika v Oceanhorn je krajšia. Stále tu však cítiť ducha najnovšej Zeldy a niektoré jej elementy vidíme priamo v novom gameplay videu.

To, že hlavná postava vyzerá ako Link, to nie je nič nové, veď to už aj v predošlej časti. Všímame si tu však využitie vlastného, nečitateľného fontu, viete zbierať ovocie zo stromov, hlavná postava má staminu, srdiečka sú rozdelené na niekoľko častí a tak ďalej.

Oceanhorn 2 sa ale rozhodne líši svojim príbehom, ktorý má byť priamym pokračovaním predošlej hry a dostupnosťou na rôzne platformy vrátane Xbox One a telefónov. Naopak Zelda je čisto Switch/WiiU exkluzivitou. Nie je jasné, kedy presne Oceanhorn 2 vyjde, no vývojári chcú stihnúť vydanie hry na jeseň/podzim 2017.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *