EA Access tento rok stratí prvú hru

FIFA 16

EA Access až doteraz dostával pravidelne nové hry, onedlho však jednu stratí. EA už 18. októbra/října vypne na všetkých platformách servery FIFA 14, čím hra stratí navždy možnosť hrania online a režim FUT.

Zároveň zmizne z ponuky EA Access, takže hráči si budú môcť zahrať len novšie diely: FIFA 15, 16 a 17. Čo v konečnom dôsledku ani nevadí, ale achievement hunteri majú teraz dôvod, aby sa pokúsili vyzbierať celých 1000 (G). Väčšina z úloh sa totiž týka multiplayeru. FIFA 14 bola zároveň launch dielom pre Xbox One a PS4 a ako prvá využila nový engine Ignite. Ten bol pred rokom nahradený Frostbitom.

Odstránenie tejto hry z ponuky EA Access nám však ukazuje, ako to bude vyzerať so staršími hrami, ktoré majú dôležitý online komponent alebo sú pravidelne nahrádzané novými časťami. Môžeme teda očakávať podobný scenár aj pri hrách ako NHL, Madden NFL alebo NBA Live.

via XboxAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *