EA vysvetľuje, prečo NHL 18 nebeží na Frostbite

NHL 18

S nástupom nových konzol prišla EA s novým enginom pre svoje športové hry – starý EAGL vystriedal Ignite. FIFA 17 však už prešla na Frostbite a tento rok sa k nej pridala aj séria Madden NFL. Z obľúbenej trojice tak na starom engine ostalo už len NHL 18.

NHL 18 ostala na Ignite Engine aj napriek tomu, že sa špekulovalo o prestupe na Frostbite už s týmto dielom. Lenže prejsť na nový engine nie je ľahká záležitosť a EA Sports ešte stále pracujú na zmene. Inak povedané, do NHL 18 sa to nestihlo. Preto sa Electronic Arts rozhodli, že sériu ešte aspoň rok potiahne Ignite a radšej sa tvorcovia zamerajú na iné vylepšenia.

Hra má byť realistickejšia než kedy predtým aj vďaka novým animáciám, možnostiam, rýchlosti a kreativite hokejistov na ľade. Aj preto je medzi novinkami napríklad ona známa Datsyukova kľučka, ktorú EA prezentovala v traileri.

Novinkou je tiež Defense Skill Stick, ktorá posúva defenzívu v konzolovom hokeji na nový level. Tvorcovia ju chceli zapracovať do NHL už pár rokov a podarilo sa im to až s tohtoročným dielom tak, aby funkcia fungovala presne podľa očakávaní.

Producent Sean Ramjagsingh ďalej pochválil hráčov, ktorí hrajú betu NHL 18 a ocenil ich prínos pre finálnu verziu hry. Beta totiž v tomto prípade nie je len demo, ako to zvyklo byť v minulosti, ale má skutočne účel pomôcť vývojárom optimalizovať hru, aby pri vydaní nevyžadovala gigantický patch.

via Stevivor

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    S nástupom nexgen nhl ostala v starej generácii, ba dokonca išla dole vodou a niektoré veci dokonca zmyzli. Nová nhl18 je šmejd. Prezlečená nhl17 (16, 15 ….) + nič nieje opravené a vylepšené. Túto nhl18 si zahrám, až vyjde zadarmo v ea passe, alebo ju kúpi kamarát cez zdielanie. Inak na celú EA sports serem, tí nikdy ani nestáli na korčuliach a nie to ešte hrať hokej.

  2. Rado píše:

    Dokonca ani sľúbený frostbite engine z minulého roka tam nedali a nech sa vyhovárajú niekde inde.

Pridaj komentár