Microsoft diskutuje so Sony o zavedení cross-platform multiplayeru

Xbox One and PlayStation 4 coexist

Sony sa počas E3 celkom zvláštne vyhovorilo, prečo nechce cross-platform multiplayer medzi PS4 a Xbox One. Čoskoro sa však na stranu Microsoftu pridali aj ďalší, vrátane Square Enix. Možno práve to je dôvod, prečo Sony diskutuje s Microsoftom o zavedení cross-platform multiplayeru.

Nateraz by sa malo jednať o Minecraft. Titul od Microsoftu je totiž fenoménom aj na PS4 a dokonca práve Minecraft oživil predaje PlayStation Vita v Japonsku. Microsoft sa preto snaží naďalej jednať so Sony o zavedení cross-platform multiplayeru medzi Xbox One a PS4, minimálne v tomto titule.

„S radosťou môžeme potvrdiť, že na Nintendo Switch prichádza nová verzia Minecraftu. Ešte stále diskutujeme so Sony o verzii pre PlayStation, no zatiaľ nemáme čo potvrdiť. Radi by sme v tomto ekosystéme privítali aj hráčov PlayStation 4,“ píše Microsoft v informáciách o plánovanej Better Together aktualizácii pre Minecraft.

via WCCFTech

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *