Middle-Earth: Shadow of War bude obsahovať mikrotransakcie

Middle-Earth Shadow of War

Trendu mikrotransakcii sa nevyhol bohužiaľ ani launch titul pre Xbox One X.

Warner Bros. totiž oznámili detaily o mikrotransakciách, ktorými si bude možné urýchliť svoj progress v pokračovaní Middle-Earth: Shadow of War. Nová hra je priamym pokračovaním Shadow of Mordor z roku 2014, na rozdiel od neho však vychádza aj na telefóny v upravenej free-2-play (alebo pay-2-win) verzii a minimálne tento aspekt sa zčasti premietne aj v konzolovej a počítačovej verzii hry.

Mikrotransakcie v Shadow of War na Xbox One zahŕňajú napríklad upgrady postáv a zbroje, ako aj špeciálnych orkov, s ktorých pomocou si vybudujete veľkú armádu. Našťastie, 60-eurová hra nebude nikoho diskriminovať a všetko, čo si kúpite s pomocou mikrotransakcií, si budete môcť odomknúť aj prirodzeným hraním. Konkrétne bojovaním a pátraním po itemoch v rozľahlom svete Stredozeme. Hru si tak môže užiť každý rovnako a netreba k tomu vysoliť za hru ani o cent viac.

Mikrotransakcie budú dostupné v špeciálnom marketplace, kde sa budú dať nakupovať boxy s itemami, ako aj XP boostery, s ktorými si rýchlejšie vylevelujete Taliona – hlavnú postavu hry. Hra ponúkne dve meny – základnú Mirian a prémiový Gold. Práve táto je platená reálnymi peniazmi (alebo plnením komunitných výzev) a umožní rýchlejšie sa dopracovať k itemom. Tie sú opäť umiestnené v boxoch, rozdelených na Loot Chesty (náhodné zbrane a brnenie a XP boosty) a War Chesty (náhodne silní a kvalitní orkovia, boostery pre armádu).

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *