Moder, ktorý takmer pokazil plány Nintenda, dnes vyvíja Xbox exkluzivitu

Ori and the Will of the Wisps

Už cez víkend sme tu mali príbeh moderov, z ktorých sa stali vývojári pracujúci na oficiálnej Sonic hre. Nie vždy ale moderi majú takéto šťastie. Svoje by o tom vedel povedať Milton Guasti, ktorý stál za zrušeným projektom Another Metroid 2 Remake.

Podobne ako mnohým iným, aj jemu sa páčil Metroid 2 tak, že ho chcel prerobiť do modernej podoby a sprístupniť na PC. Tu však zasiahli právnici Nintenda a v roku 2016 bol Guasti (alias DoctorM64) nútený ukončiť práce na AM2R. Takmer totiž pokazil plány Nintenda, ktoré chce vydať oficiálny remake hry – Metroid: Samus Returns, budúci mesiac na Nintendo 3DS. Na oficiálnom projekte sa Guasti nepodieľa.

Zato však jeho tvorba nadchla vývojárov z Moon Studios. Tí dnes pracujú na exkluzivite Ori and the Will of the Wisps a práve na tejto hre začína pracovať aj DoctorM64. O správu sa podelil ako on sám, tak aj zakladateľ štúdia Moon Studios, Thomas Mahler. Na adresu Miltona uviedol, že má neuveriteľný talent a úlohu, ktorú mal vyriešiť na pracovnom pohovore, zvládol ľavou zadnou. Čo dokonca zaujalo aj jedného z pôvodných level dizajnérov z hier Rayman, ktorý okamžite navrhol Mahlerovi, aby Miltona vzal do štúdia.

Milton sa o radosť podelil len skromne, cez Twitter: „Dnešný deň je výnimočný vďaka ďalšej veci. Odteraz som súčasťou Moon Studios, budem pracovať na level designe pre Ori and the Will of the Wisps.“

via WCCFTech

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *