We Happy Few sa pripomína zvýšenou cenou a dátumom vydania plnej verzie

We Happy Few

O zvláštnom titule We Happy Few sme počuli naposledy pred rokom a zdalo sa, že hra zažije exkluzívny launch na Xbox One. Že je hra dostupná exkluzívne na Xbox One, stále platí, no len do vydania plnej verzie.

Kormidla u tohto projektu sa totiž chytil Gearbox (Borderlands), ktorý neváhal a okamžite oznámil, že hra vyjde v 13. apríla/dubna 2018 na Xbox One, PS4 a Steam. Za uplynulý rok dokonca vývoj hry tak napredoval, že bude dostupná ako krabicovka za plnú cenu. Teda to, čo sa pôvodne rysovalo ako indie titul, bude nakoniec plnohodnotná AAA hra s dlhým príbehom a možnosťami, aké nie sú dostupné zatiaľ ani v Game Preview na Xboxe.

Hra sa odohráva vo fiktívnom mestečku Wellington Wells v alternatívnych 60-tych rokoch. Briti totiž počas druhej svetovej vojny použili proti nacistom niečo tak strašné, že ľudia musia kvôli tomu dodnes brať tabletky, aby sa udržovali šťastní. Titul, ktorý sa odohráva z pohľadu prvej osoby, vám predstaví hlavnú postavu, šéfredaktora novín, ktorý je tiež pod vplyvom tabletiek, no veľmi rýchlo vytriezvie, keď sa dočíta istú správu. Ako sa bude tento príbeh vyvíjať, uvidíme v plnej verzii hry.

Autori dokonca hovoria, že We Happy Few by malo mať blízko k sérii BioShock. Nielen po stránke gameplayu a storytellingu, ale aj po stránke vydania. Hra má totiž vyjsť za cenu okolo 60€ (teda ako priemerná AAA hra), až do dňa vydania bude možné na ňu mať 15% zľavu. Okrem toho sa pripravuje Season Pass kvôli DLC. Tiež sa chystajú zberateľské itemy.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *