Mike Ybarra hovorí o otvorenosti, Xbox sa bude prispôsobovať hráčom

Xbox One X

V predošlom článku sme priniesli exkluzívne informácie o tom, ako Xbox One X vlastne zachránil budúcnosť herných konzol Xbox a že do budúcna má ďalšia herná konzola zelenú. K téme sa pred pár dňami vyjadril aj Mike Ybarra.

V rozhovore pre VG247 odpovedal na to, či si Microsoft stojí za “smartfónovým” obchodným modelom pri svojich konzolách. Ako je totiž známe, tak Xbox One X prináša obrovský výkonnostný posun oproti doterajším modelom a Phil Spencer už niekoľkokrát spomenul, že kvôli spomaľujúcemu sa vývoju procesorov budú zrejme budúce herné konzoly založené skôr na takomto modeli, než na “generáciách”.

“Kam pôjdeme ďalej… To sú skoré otázky, na ktoré sa pýtame sami seba v Redmonde. Bude to závisieť od spätnej väzby hráčov a prispôsobime sa tomu, čo oni chcú. Vidíme snahu inovovať v oblasti multiplayeru a veci, o ktorých sme už diskutovali skôr – ako sledovať iných hráčov, plus že ľudia chcú hrať spolu bez ohľadu na to, kde sú a na čom hrajú. Celé sa to na seba viaže,” vraví Ybarra.

Tiež komentoval, či chce Microsoft integrovať do Xbox prostredia také služby ako Nvidia GameStream alebo streamovanie hier zo Steamu. “Veciam, ktoré vidíme na našej Feedback stránke, kde môžu ľudia hlasovať za jednotlivé funkcie, sa venujeme. Vždy sa im venujeme, diskutujem o nich s partnermi – využívame spätnú väzbu k tomu, aby sme si určili priority, kam ísť a do čoho investovať. Aj tieto všetky moderné cloudové technológie. Momentálne nie je nič konkrétne, čo by som mohol oznámiť, ale rozhodne sledujeme trendy a snažíme sa z nich vyťažiť výhody.”

Xbox One Controller

via VG247

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *