Assassin’s Creed Origins ponúkne dva režimy zobrazenia na Xbox One X

Assassin's Creed Origins

Jedna z najväčších hier tejto jesene prinesie hráčom na Xbox One X viacero spôsobov, ako si ju vychutnať. Podobne ako Rise of the Tomb Raider, aj pri Assassin’s Creed Origins si hráči budú môcť vybrať, ako bude hra bežať.

Už na E3 bolo potvrdené, že hra pobeží na Xbox One X v dynamickom 4K rozlíšení, kedy hra beží poväčšinu času v 2160p a v určitých prípadoch sa rozlíšenie dočasne zníži. Táto technika má za cieľ zabezpečiť, aby hra bežala po celý čas stabilne a to aj pri náročných scénach, ktoré vyžadujú viac výkonu. V tomto režime hra pobeží pri 30fps, podobne ako napríklad Shadow of War alebo Crackdown 3.

Ubisoft ale experimentuje s druhým režimom, v ktorom by hra bežala pri 1080p 60fps. Tento režim by využili najmä hráči, ktorí upgradujú na Xbox One X ale zatiaľ neplánujú kupovať 4K televízor. Prípadne je možné, že hra poteší takýmto spôsobom každého hráča s Full HD telkou. Microsoft totiž už skôr povedal, že konzola bude využívať technológiu supersamplingu pri 1080p telkách, kde výsledný obraz vychádza zo 4K grafiky. Je tak možné, že Ubisoft spraví dodatočné vylepšenia a jedným z nich bude vyšší framerate.

Každopádne je treba brať na vedomie, že Ubisoft s touto funkciou zatiaľ len experimentuje. Do vydania hry ostávajú necelé dva mesiace a za ten čas sa môže veľa zmeniť.

Assassin's Creed Origins

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

 1. Danny píše:

  Tak ja uz se v tom ztracim.. někdy je napsano, ze to bezelo v nativnim a nekdy dynamickym ?

  • StriderCZ píše:

   Při uvedení Xbox one měly všechny hry (dle PR ) běžet bezproblémově na fullHD (někdy je dokonce zmiňováno i 4k ). Stejně tak jako PS4pro údajně přišlo na trh pro 4k (byť se spekuluje, že hlavním důvodem bylo VR).
   Je jasné, že zcela bezproblémové, nativní 4k60fps lze očekávat až od další generace konzolí. Když si srovnáš PC stavěné na 4k, tak je to naprosto jasné- z fyzikálního hlediska to prostě nejde.
   Dalším omezujícím článkem Xboxu je procesor, což se projevuje u velkých otevřených her – klasické open world RPG a her náročných na procesor (výpočty chování NPC atd.) . Na druhou stranu, horší procesor umožnil udržet cenu konzole v přijatelných mezích.

   Ovšem nezapomeň, že cena výkon jde jasně pro Xbox.

   A protože si je MS vědomo limitací konzole (stejně jako SONY) , tak u graficky nejnáročnějších her si pomáhá softwarovými vychytávkami a optimalizací.
   U her typu Assassin a pod. bude 4k semtam „dopočítávané“. Rozhodně však méně, než u PS4 pro, a myslím si, že to prakticky nebude poznat.

   Například:
   Co se týče nativních 4k60fps, tak určitě Forza motorsport s tím nebude mít problém, zatímco Forza horizon (otevřený svět) už ano.

   Já se osobně těším na to, že až budu hrát Zaklínače, tak to bude bez škubání a raději full HD, než 4k.
   Ale kdo ví, třeba za nějaký ten pátek změním názor – počkám si na více informací a zkušeností od ostatních.

 2. bambin píše:

  Tiež som čital od priamo od vyvojarov,že AC ide v nativnom 4k.Shadow of War ide v nativnom 4k a to je na vykon asi zlozitejsia hra ako AC.Tieto prve hry by mali vo vacsine ist.Aj Gears4 a TombRaider vypadaju v 4K famozne a este s kopu detajlami navyse.Tak uvidime..Samozrejme,len rozlisenie nespravy hru krasnou.Dufam,ze neskor CDprojekt priblizia detajly toho graf.upgradu na XoX.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *