Microsoft pracuje na zavedení spätnej kompatibility pre Fable Anniversary

Fable
Po tom,  ako sa do programu spätnej kompatibility dostalo Fable 2 a Fable 3, sa začali mnohí fanúšikovia Molyneuxovej série zaujímať, prečo nie je na One-ku hrateľný aj prvý diel.

Ten sa totiž dočkal remastru pod označením Fable: Anniversary a oproti pôvodnej verzii priniesol drastický grafický upgrade. Bodaj by nie, keď sa výkon za tú dobu poriadne zvýšil a zmenili sa aj technológie. Vtedy totiž 4:3 CRT vystriedalo 720p a niekedy dokonca až 1080p rozlíšenie. Teraz sme v ére prechodu na 4K a tak by bol možno na mieste ďalší remaster. Ten sa však nechystá, Microsoft však pracuje aspoň na zapracovaní spätnej kompatibility 360-tkovej verzie, takže si všetci budeme môcť skompletizovať základnú trilógiu na Xbox One.

Práce na spätnej kompatibilite potvrdil Phil Spencer, avšak bez bližších detailov. Vieme tak, že Microsoft aspoň na tom pracuje, ale či sa dočkáme hry do konca mesiaca, jasné nie je. Hra môže pokojne vyjsť až neskôr. Samotné vydanie Fable Anniversary obsahuje remaster pôvodnej hry doplnený o nový systém osvetlenia, nové užívateľské prostredie, achievementy, nový systém savov alebo vstavanú expanziu Lost Chapters priamo v hre.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *