Režisér Final Fantasy XV: „Xbox One X je atraktívna konzola“

Final Fantasy 4K HDR
Final Fantasy XV patrí k prvým hrám s potvrdenou Xbox One X podporou a vyzerá to, že hráči sa majú na čo tešiť. Už krátko po E3 sme mali možnosť vidieť prvý 4K screenshot z hry. Časom však prišli správy o tom, že hra využije checkerboarding a možno pobeží v 30fps. Teraz v tom máme jasno.

Nové detaily o Xbox One X verzii hry poskytol samotný režisér hry, Hajime Tabata, v rozhovore pre MCVUK. Hra podľa jeho slov bude vyzerať skvelo na 4K televízoroch s HDR podporou, ale netreba čakať natívne rozlíšenie. Využije sa checkerboarding, o ktorom sa hovorilo už skôr. Vývojári však chcú docieliť, aby hra bežala na viac ako 30fps, teda by sme sa mohli dočkať kľudne 60fps gameplayu.

Final Fantasy XV Xbox One X

Najdokonalejšiu verziu môžu očakávať majitelia tých najvýkonnejších PC, keďže Final Fantasy XV (Windows Edition) podporuje až 8K rozlíšenie, nie je zamknutá na 30fps framerate, má rozsiahlé grafické nastavenia a dokonca bude podporovať mody. Taktiež nie je vylúčené, že sa časť FFXV zážitku na PC dostane do VR, závisí to ale od záujmu hráčov a zrejme to nebude samotná hra, ale rybársky spin-off Monsters of the Deep.

V rozhovore tiež zmienil, že by univerzum tejto hry rád priniesol na Nintendo Switch, ale najprv musia zvážiť schopnosti konzoly predtým, než sa do niečoho pustia. Plus sa chystá plno príbehového a ďalšieho obsahu do Final Fantasy XV v roku 2018. Tabata tiež pochválil Xbox One X – podľa neho ide o veľmi atraktívnu konzolu z pohľadu vývojára.

Final Fantasy XV Xbox One X

via MCVUK.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *