Square Enix oznámilo Final Fantasy VII a ďalších 5 časti na Xbox One

Final Fantasy XV Pocket Edition
Square Enix si vybralo polnočný Nintendo Direct na to, aby oznámilo osem hier zo sveta Final Fantasy, z čoho až 6 uvidíme na Xbox One. Medzi mimi aj Final Fantasy VII.

Square Enix oznámilo ako prvé vydanie Final Fantasy XV: Pocket Edition HD na Nintendo Switch, Xbox One a PS4. Hra je dostupná na konzolách už pár dní, ale k oficiálnemu ohláseniu došlo len teraz, keďže Nintendo odložilo svoj Direct o pár dní kvôli hurikánu v Japonsku. Pocket edícia bola vydaná pôvodne na telefóny a obsahuje prakticky plnú príbehovú líniu základnej hry, s rozdielom, že ponúka odľahčenú grafiku a realistický vzhľad postáv nahrádza chibi verziami.

World of Final Fantasy: Maxima

Ďalšou hrou je World of Final Fantasy: Maxima. Táto hra vychádza takmer rok po vydaní Xbox One X, 6. novembra/listopadu 2018. Na rozdiel od FFXV:PEHD vychádza nielen na trojicu konzol, ale aj na PC. Táto hra s milou grafikou spája hrdinov z celého univerza Final Fantasy, ktorí sa tak stretnú na jednom mieste. Titul vyšiel pôvodne v roku 2016 na PS4 a PS Vita, teraz však hráči dostanú vylepšenú verziu na všetkých platformách. V magickom príbehu budú súrodenci Reynn a Lann objavovať krajinu Grymoire a v nej aj svoju minulosť, kým budú zachraňovať budúcnosť.

Final Fantasy VII

V roku 2019 uvidíme vydanie Final Fantasy VII na Xbox One a Nintendo Switch. Nejedná sa síce zatiaľ o chystaný remaster, ale o pôvodnú hru z roku 1997, ktorá predstavovala jednu z najväčších hier, ktoré kedy vyšli na PlayStation. Vyšla totiž až na troch CD, gameplay trval cez 100 hodín a aj po rokoch ide o najobľúbenejšiu FF hru všetkých čias! Všetko sa začína vo futuristickom meste Midgar riadenom konglomerátom Shinra Company, kde práve skupina rebelov známych ako Avalanche zničila prvý reaktor. V hre budeme hrať za Clouda, bývalého člena elitnej bojovej jednotky SOLDIER, ktorý sa však podieľal na odpálení reaktoru Mako.

Final Fantasy IX

Uvidíme aj Final Fantasy IX, ktoré vyjde taktiež na Nintendo Switch a Xbox One. Hra pôvodne vydaná v roku 2000 sa o 19 rokov neskôr objaví aj na ďalších platformách, zrejme aj v mierne vylepšenej grafike. Hra rozpráva veľký príbeh o vojne, láske a zrade. V hre chce skupinka Tantalus Theater Troupe okolo istého Zidaneho (nie, nie toho futbalistu) uniesť princeznu Garnet. Ako ale zistia, princezná im ujde spolu s osobným strážcom Steinerom.

Final Fantasy X | X-2 HD Remaster

Ďalej sa objaví na konzolách dávnejší Final Fantasy X | X-2 HD Remaster. Ten vyšiel pôvodne v roku 2013 na PS3 a PS Vita, kde sa na kartičke nachádzala prvá hra a druhá sa dala stiahnuť prostredníctvom priloženého kódu. Išlo vlastne o tak veľkú hru, že Square Enix rozdelilo titul na dve časti s príbehom, ktorý na seba nadväzuje. Prvá časť hovorí príbeh o blitzballovej hviezde Tidusovi, ktorý cestuje po krajine Spira s peknou mladou vyvolávačkou Yunou, aby zachránili krajinu pred nekonečnou deštrukciou spôsobenou Sinom. V druhej hre sa vrátime do Spiry dva roky po započatí Večného pokoja. Yuna sa stane lovkyňou sfér spolu s kumpánmi Rikku a Paine.

Final Fantasy XII: The Zodiac Age

Zavŕši to Final Fantasy XII: The Zodiac Age. Hra vyšla pôvodne už v roku 2006 na PS2 a v roku 2017 vyšla na PS4 v remastrovanej podobe. Začiatkom tohto roka si to zamierila aj na Steam a nakoniec budúci rok vyjde aj na Xbox One a Switch. Tešiť sa môžeme na modernú grafiku, prerobený systém boja na spôsob Final Fantasy XV a tiež prerobený systém questov, vďaka čomu je hra do istej miery nová aj pre ostrieľaných hráčov. Hra hovorí príbeh dvoch hrdinov, mladíka Vaana, ktorý počas vojny prišiel o rodinu, ktorý teraz sníva o voľnom lietaní vo vzduchu, a princeznu Ashe, ktorá je jedinou následníčkou trónu. Odvážna princezná sa ale radšej pridá k odboju, aby oslobodila svoju krajinu, malé kráľovstvo Dalmascy, od nadvlády impéria Archádie.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *