Final Fantasy XV pobeží na Xbox One X v natívnom 3K rozlíšení

Final Fantasy 4K HDR

Väčšina doterajších hier má už potvrdenú podporu 4K pre Xbox One X – natívnu aj umelú. Medzi vylepšenými hrami uvidíme aj Final Fantasy XV, teraz máme ale k dispozícii prvé detaily o tom, ako hra bude vyzerať a akú techniku využije k tomu, aby dosiahla 4K.

Ide o veľmi veľký titul a len pri pohľade na požiadavky PC verzie je jasné, že Xbox One X jednoducho nestačí na natívne 4K. Veď pre zaujímavosť, GTX1080 Ti mala problém s udržaním 4K 30fps na desktope! Takže ako teda na konzolovom hardvéri?

Final Fantasy XV Xbox One X

Final Fantasy XV sa bude renderovať v natívnom 3K rozlíšení (3072 x 1728) a následne využije checkerboarding k tomu, aby dosiahla 4K rozlíšenie. Inak povedané, konzola musí „improvizovať“ pri približne 25% pixeloch. Čo sa teda rozlíšenia týka, Xbox One X verzia hry využije rovnakú techniku ako režim „High“ pri PS4 Pro. Ten však hráči kritizovali pre nestabilný framerate, kvôli čomu neskôr Square Enix doplnilo hru o tzv. „Stable“ mód. S dodatočným výkonom nového Xboxu by ale problémy so stabilitou nemali byť.

Final Fantasy XV Xbox One X

via DualShockers

 

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Zajímavá informace. Zobrazení ve 4k je totiž mnohem citlivější na propad FPS než u fullHD a osobně preferuji stabilní frame rate před rozlišením.
    Určitě i další vývojáři budou sledovat, jak bude fungovat 3k + checkerboarding v praxi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *