Tvorca The Last Guardian pracuje na novej hre, nevydáva ju Sony

Fumito Ueda je meno, ktoré hráči PlayStationu naozaj milujú. Na konte má viacero dobre hodnotených a očakávaných hier, ako boli Ico, Shadow of the Colossus alebo The Last Guardian. Všetky vyšli pod hlavičkou Sony, čo už ale neplatí o pripravovanej.

Ueda to naznačil v rozhovore s japonským časopisom Weekly Famitsu, keď potvrdil, že táto hra nebude pokračovaním série, ktorú tvoria tri vyššie spomenuté tituly. Povedal, že projekt je financovaný cez herný fond Kowloon Nights a teda vydavateľom hry nie je Sony. To by mohlo znamenať, že hra vyjde aj na ďalšie platformy, ako napríklad Nintendo Switch či Xbox na západnom trhu.

Tvorca zároveň povedal, že po dokončení The Last Guardian štúdio Team Ico zaniklo. Ueda preto založil ako freelancer ďalšie štúdio, pomenované genDesign. Dodáva ale, že napriek skutočnosti, že ide o nezávislé štúdio s nezávislým projektom na konte, nemáme očakávať kratšiu či menej ambicióznu záležitosť. „To, na čom pracujeme, nevyzerá ako indie hra. Našim cieľom je priniesť niečo podobného rozsahu, ako bol Ico, Shadow of the Colossus a The Last Guardian,“ prehlásil Fumito Ueda pre Famitsu.

via Metro

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *