Sunset Overdrive 2 nemá vydavateľa, hra je stále v pláne

Sunset Overdrive
Fenomenálna, bláznivá. Tak by sa dala opísať jedna z launch exkluzivít Xboxu One, Sunset Overdrive. Za open-worldovým titulom, ktorý ponúkol vskutku zábavný pohľad na apokalypsu, stálo štúdio Insomniac Games, známe predovšetkým kvôli vývoju hier na PlayStation.

Aj napriek unikátnemu zážitku ale Sunset Overdrive nezožalo veľký komerčný úspech, čo majú zrejme na svedomí vtedajšie slabé predaje Xbox One. Svojich verných si hra získala a preto sa stretávame s otázkami, či sa chystá pokračovanie. Microsoft sa síce k tomu nevyjadril, ale Insomniac Games prelomili mlčanie a povedali, že Sunset Overdrive 2 zatiaľ nemá vydavateľa.

Inak povedané, Microsoft zrejme neprejavil záujem financovať pokračovanie hry a štúdio hľadá investora, ktorý by zaplatil vývoj. Teoreticky by mohol záujem o značku znovu prejaviť Microsoft, ten však nevlastní práva na značku. Microsoft totiž nechal práva štúdiu, takže teoreticky sa môže nájsť niekto iný, kto by mohol zo Sunset Overdrive spraviť multiplatformový titul. I keď na druhú stranu, aj v prípade Microsoftu by šlo o multiplatformu – vďaka Play Anywhere by totiž vyšiel aj na Windows 10.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *