EA prepustila tvorcu Plants vs. Zombies, nesúhlasil s pay-2-win politikou

Plants vs Zombies
Už to vyzeralo, že Electronic Arts začne byť zrazu dobrá firma a že sa názor verejnosti voči nej zmení. Zdalo sa, že je EA na správnej ceste, keď zrazu prišla kauza okolo Star Wars: Battlefront 2. Na povrch vyplávali aj ďalšie nepríjemné informácie.

Proti EA sa najnovšie ozval George Fan, tvorca populárnej série Plants vs. Zombies. Hru pozná mnoho ľudí a nebudeme ďaleko od pravdy, keď povieme, že sa v nej darí najmä hráčom, ktorí platia mikrotransakcie. Tie sú totiž prítomné v každom dieli, aj na každej platforme, či je to konzola, PC alebo mobily. Je to však niečo, s čím tvorca série nesúhlasil. A práve to ho stálo lukratívny job.

EA totiž krátko po odkúpení PopCap Games v roku 2011 prepustila Fana. Dôvodom bolo práve to, že sa sťažoval na pay-2-win model v pripravovanom pokračovaní Plants vs. Zombies 2, ktoré vyšlo v roku 2013. Po prepustení v roku 2012 bol o vyhadzove George Fan celkom ticho, a nebyť toho, že si tvorca Super Meat Boy pustí ústa na špacír, zrejme by mlčal doteraz. Práve on totiž povedal, že jeho kamarát George Fan bol vyhodený z EA preto, lebo mu vadili mikrotransakcie a pay-2-win v novej hre. Tvorca PvZ už len potvrdil slová svojho kamaráta cz Twitter.

via WCCFTech

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár