Zákonodarci po celom svete sa búria proti mikrotransakciám v hrách!

star wars battlefront ii
Mikrotransakcie sa v uplynulých týždňoch stali hlavnou témou herného priemyslu. Čoraz viac hráčov, youtuberov a médií začalo kritizovať, ako hry začínajú pýtať peniaze za niečo, za čo by nemuseli, čo nakoniec vyústilo vo výbušný launch Star Wars Battlefront 2.

Hra totiž bola vo svojej pôvodnej podobe navrhnutá prakticky ako pay-2-win záležitosť, kde by mali najväčšie šťastie tí, ktorí si platia za odomknutie všetkých postáv a príval loot boxov s exkluzívnym obsahom. To dokonca prinútilo belgické a holandské úrady konať. Začali totiž vyšetrovať Star Wars a Overwatch za možné sprístupňovanie gamblingu mladistvým. Správa obletela svet a zdá sa, že ani politici v iných krajinách nenechajú veci len tak.

Do diskutovanej témy sa totiž zapojilo množstvo zákonodarcov z celého sveta. Belgicko totiž prehlásilo, že loot craty s neznámym obsahom sú gambling a žiada celoeurópsky ban. Belgický minister spravodlivosti, Koen Geens, povedal, že „Miešanie gamblingu a gamingu, zvlášť v mladom veku, je nebezpečné pre psychický vývoj detí.“ Hoci nie je známe, ako sa situácia v Európe vyvinie, je možné, že EA a ďalší vývojári budú musieť prekopať systém loot boxov tak, aby dodržoval platné zákony. V opačnom prípade totiž možno čakať stiahnutie hier ako Overwatch alebo Star Wars: Battlefront 2 z trhu.

Assassin's Creed Origins

Assassin’s Creed Origins ponúka loot boxy, dajú sa kúpiť len s použitím hernej meny

Situácia však nie je iná ani inde vo svete. Poslanecká snemovňa na Havaji kritizuje EA za to, že v novom Star Wars Battlefront 2 podnecuje maloletých k hazardu. Na oficiálnej tlačovej konferencii vládni predstavitelia súostrovia Havaj prehlásili, že v záujme ochrany detí plánujú bojovať proti predátorským praktikám, ktoré môžu mať výrazný dopad na financie rodín: „Táto hra je vlastne online kasíno s tematikou Star Wars, ktoré chce vymámiť peniaze od detí,“ prehlásili poslanci.

A do tretice sa ozvali politici z Austrálie, ktorí prehlásili, že loot craty predstavujú hazard. Hry obsahujúce loot boxy však neplánujú okamžite banovať, chcú však zabezpečiť, že maloletí nebudú vystavení takýmto praktikám. Pravdepodobne to znamená, že hry, ktoré obsahujú loot boxy alebo mikrotransakcie, budú musieť mať vyššie vekové hodnotenie a vydavateľ musí oboznámiť zákazníkov o prítomnosti takéhoto obsahu na krabici.

via WindowsCentral

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár