Destiny 2 zablokovalo časť obsahu hráčom, ktorí si nekúpili Curse of Osiris

Destiny 2
To, že sa u hráčov World of Warcraft ráta s nakupovaním nových datadiskov každé dva roky, už dnes veľa ľudí neprekvapí. Ale to, že si hráči musia kúpiť DLC, pokiaľ chcú mať naďalej k dispozícii obsah základnej hry? No, presne niečo také sa práve stalo s Destiny 2.

Activision tento týždeň vydal prvú príbehovú expanziu pre Destiny 2 – Curse of Osiris – a tá so sebou prináša novú lokalitu, nový príbeh a rozširuje niektoré z existujúcich aktivít. O čom sa už ale Activision ani Bungie nezmienili, je, že časť obsahu základnej hry teraz nefunguje bez zakúpeného DLC.

Destiny 2 Curse of Osiris

Po vydaní novej expanzie totiž došlo k rozšíreniu aktivít Raid, Nightfall a Trials. Dodatočné úlohy spojené s novým DLC boli pridané do základného multiplayerového playlistu a preto je podmienkou, aby hráči, ktorí o to majú záujem, mali zakúpenú expanziu Curse of Osiris. Teda obsah, ktorý bol doposiaľ dostupný pre úplne všetkých, je teraz prístupný len pre hráčov, ktorí sú ochotní Activisionu dodatočne zaplatiť 20€ za obsah, ktorý bol doteraz, dá sa povedať, zadarmo.

V konečnom dôsledku to tiež hráčom znemožňuje získať všetky achievementy, ktorých je v základnej hre 13. Žiaľ, nejedná sa v tomto prípade o chybu, ale o pokračovanie trendu, ktorý si hráči všimli prvýkrát už v pôvodnej hre. Tá mala pri vydaní zhruba šesť PvP playlistov s rôznymi režimami vrátane Rumble, Clash, Control a ďalších. Po vydaní nových DLC však bola časť týchto playlistov obmedzená len pre majiteľov DLC. Dnes sú však takto uzamknuté celé aktivity.

via WCCFTech

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *