Bungie by privítalo crossplay v Destiny 2

Destiny 2 Forsaken
V roku 2018 sa na stranu crossplayu pridali viacerí veľkí vývojári vrátane Bethesdy, ktorá sa vyjadrila, že by s radosťou privítala crossplay vo Fallout 76. A nezaostáva ani Bungie, ktoré skúma možnosti crossplayu v Destiny 2.

Potvrdili to hlavní tvorcovia expanzie Destiny 2: Forsaken, Steve Cotton a Scott Taylor. Vyjadrili sa, že aj keď na ňom momentálne nerobia, crossplay by v budúcnosti v Destiny 2 radi privítali. Ide pritom o prekvapivé rozhodnutie, keďže Sony zaplatilo za marketing ku hre nemalé peniaze a nielen, že sú všetky propagačné materiály prezentované na PS4, ale hráči na tejto platforme dostávajú exkluzívny obsah.

U Sony je navyše známe to, že je proti crossplayu s konkurenčnými platformami. Kým minulý rok to bola záležitosť iba dvoch hier, tento rok dokázalo Sony proti sebe poštvať mnohých hráčov. Dopomáha tomu neutíchajúca kontroverzia okolo Fortnite a tiež nedávny výrok Todda Howarda z Bethesdy o Fallout 76. Preto je prekvapivé, že aj štúdio, ktoré má dnes tak blízko k Sony, sa v tejto veci postavilo proti nemu. Aj preto bude zaujímavé sledovať túto situáciu a bolo by prekvapením, keby bol crossplay neskôr dostupný iba pre Xbox One a PC, vynechávajúc pritom PlayStation.

via Game Informer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *