Bungie priznáva, že odňať hráčom obsah zo základného Destiny 2 bola chyba

Destiny 2
Bungie minulý týždeň vydalo prvú príbehovú expanziu Destiny 2, pomenovanú Curse of Osiris. Táto expanzia však so sebou okrem pár hodín nového gameplayu a nového sveta priniesla aj jednu vlastnosť, ktorá hráčov zrovna dvakrát nepotešila.

Expanzia totiž priniesla do hry dodatočný Prestige Raid a Nightfall aktivity a zahrnula ich do základného playlistu hry. Pretože ale boli tieto aktivity spojené s obsahom datadisku, hráči, ktorí ho nevlastnia, už nemôžu pristupovať ani k základným formám aktivít. Zároveň to znamená, že bez 20-eurového DLC už hráči nemôžu získať všetky achievementy alebo trofeje a nemôžu odomknúť ani exotickú brokovnicu Legend of Acrius. No zatiaľ čo pri prvom Destiny sa podobný krok zaobišiel bez väčšej kritiky, u Destiny 2 to bola osudová chyba.

Destiny 2 Legend of Acrius

Zdroj: VG247

Rozhodnutie totiž prišlo práve v čase, kedy sú herné spoločnosti kritizované za zdieranie hráčov rôznymi praktikami. EA si napríklad kvôli kauze s mikrotransakciami v Battlefronte odpísala z trhovej hodnoty 3 miliardy dolárov. Kritikou sa nešetrilo ani na adresu Bungie, tvorcov Destiny 2. Tí na fóre priznali, že odňať hráčom obsah zo základnej hry bola chyba. Vysvetlilo, že tento krok bol úmyselný a doplnilo, že chce situáciu napraviť najlepšie, ako sa len dá.

„Tým, ako hráči naberali na sile s každou expanziou v Destiny 1, začali byť niektoré z našich výtvorov vrátane Vault of Glass irelevantné pre hráčov a tí ich vynechávali. V Destiny 2 sme chceli lepšie riešenie, s ktorým by všetky endgame aktivity ostali relevantné aj po vydaní expanzií, ktoré zvýšia hráčov level,“ píše Bungie na svojom webe.

Vysvetľuje, že Prestige aktivity boli navrhnuté tak, aby ich mohli hrať hráči len po dosiahnutí najvyššieho levelu, čo v tomto prípade vyžadovalo level 25. Ten však hráči bez expanzie Curse of Osiris nemajú ako dosiahnuť a zároveň tak nemôžu odomknúť achievementy spojené s týmito aktivitami. To sú veci, ktoré si Bungie pri vývoji neuvedomilo a už tento týždeň situáciu napraví:

  • Prestige Leviathan Raid bude vyžadovať opäť len Power Level 300 a odmeny budú prispôsobené tomuto levelu.
  • Trials of the Nine bude vyžadovať expanziu Curse of Osiris iba vtedy, keď bude obsahovať mapu z DLC. To isté platí aj pre normálne Nightfall aktivity.
  • Prestige Nightfall budú naďalej vyžadovať Curse of Osiris. Achievement The Prestige však bude vyžadovať už len dokončenie vyššie spomínaného raidu. Bungie tiež pripravuje tretiu obtiažnosť pre všetky Prestige aktivity kvôli pripravovaným expanziám.
  • Časovo obmedzené eventy Iron Banner, Faction Rally a The Dawning budú prístupné všetkým hráčom.

Destiny 2 Curse of Osiris

via Bungie

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *