Microsoft: Xbox One je imúnny pred hrozbami Meltdown a Spectre

Meltdown Spectre
Výrobcovia procesorov sa tento týždeň nestretli s veľkým nadšením, keď na internet vyplávali informácie o dvoch mimoriadne vážnych bezpečnostných chybách, ktoré ohrozujú miliardy procesorov fungujúce v PC, smartfónoch a tabletoch.

Všetko to začalo zverejnením informácií o bezpečnosntej diere Meltdown, ktorá ohrozuje takmer všetky procesory Intel vyrobené od roku 1995. Vďaka chybe môže hacker obísť hardvérové zabezpečenie medzi bežiacou aplikáciou a pamäťou zariadenia a môže v reálnom čase získavať informácie vrátane citlivých údajov ako sú heslá, bankové informácie alebo aj tajné vládne dokumenty. Riziko vo väčšej miere predstavuje hrozba Spectre, ktorá funguje na podobnom princípe, ale tiež ohrozuje čipy ARM a AMD a je možné ju využiť aj na hacknutie cloudu.

Chyba nenechala chladných ani hráčov, keďže Xbox One využíva procesory AMD Jaguar. Preto sa k veci vyjadril šéf platformy Xbox, Mike Ybarra, podľa ktorého sa xboxeri nemajú čoho obávať. Tvrdí, že architektúra zabezpečenia v konzolách Xbox je už chránená proti chybe, ktorá aktuálne postihla miliardy zariadení na svete. Hráči tak môžu ostať relatívne v kľude, avšak treba brať na vedomie, že počet druhov zariadení, ktoré sú ohrozené, ešte stále rastie. V ohrození totiž môžu byť servery Xbox Live a pravdepodobne aj sú.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *