Matt Booty je novým viceprezidentom Microsoft Studios!

Matt Booty
V Xbox divízii Microsoftu došlo k ďalšiemu povýšeniu, ktoré súvisí najmä s exkluzivitami. Spoločnosť do funkcie korporátneho viceprezidenta Microsoft Studios menovala Matta Bootyho, ktorý bol doposiaľ šéfom Minecraft divízie.

Matt Booty tak vlastne zamieril do funkcie, ktorú mal Phil Spencer predtým, než ho Satya Nadella povýšil do úplne novej funkcie Viceprezidenta pre herný biznis. Znemná to samozrejme aj menšie zmeny v oblasti vydavateľskej činnosti firmy, pokiaľ ide o Xbox One. Hlavnú stratégiu bude mať na starosti naďalej Phil Spencer, Booty ale bude musieť túto stratégiu realizovať s pomocou tímov, ku ktorým patria 343 Industries, The Coalition, Mojang, Rare, Turn10 a Global Publishing. Zaujímavé je, že do tejto funkcie zvolili Bootyho práve jeho kolegovia z vyššie spomínaných štúdií.

Pred voľbou nového viceprezidenta Microsoft Studios totiž Phil Spencer diskutoval so šéfom každého zo štúdií a okrem iného sa ich pýtal, kto je podľa nich najvhodnejším kandidátom na túto funkciu. Mnohí sa zhodli práve v Bootym, vďaka čomu došlo k personálnym zmenám v Mojangu. Jeho riaditeľom je síce naďalej Jonas Mårtensson, ale Minecraft bude mať na starosti Helen Chiang. Špeciálnou výnimkou je divízia Global Publishing. Tú má na starosti naďalej Shannon Loftis, keďže sa jedná o divíziu, ktorá financuje a zabezpečuje third-party exkluzivity – Quantum Break, State of Decay, Forza Horizon a po novom Fable.

Booty začínal v hernom priemysle už v roku 1991 ako programátor u legendárnych Midway, kde pracoval na klasikách ako je Mortal Kombat, NBA Jam, NFL Blitz alebo Cruis’n USA. V roku 2002 sa už stal generálnym manažérom v štúdiu v Chicagu a v roku 2008 už bol CEO Midway Games. O dva roky neskôr prestúpil do Microsoft Studios a zabezpečil first-party titul pre dnes už zabitý Windows Phone. Neskôr mal na starosti divíziu Xbox Live Arcade. A vo voľnom čase programuje, modeluje a buduje herné enginy.

via VentureBeat

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Sice ho neznám, ale gratuluji…

Pridaj komentár