Nový Xbox Elite Controller sa ukazuje na ďalšej fotke

Xbox One Elite Controller
Už dlhšie sa hovorilo, že by Microsoft mohol aktualizovať Elite Controller s novými vychytávkami ako je vstavaná batéria či Bluetooth. A aj keď sme ho minulý rok nedostali, veci vyzerajú tak, že nový Xbox Elite Controller uvidíme už (až?) tento rok.

Na internete sa tento týždeň objavila sada fotografií, ktoré nám odhalili indikátor nabitia (čím potvrdili vstavanú batériu) a nový úchyt pre odnímateľné analógy. S fotkami sa na internete objavili aj ďalšie textové informácie, ktoré hovoria o USB-C konektore, magnetickom nabíjaní, troch konfiguráciách a o ďalších vylepšeniach. Jednu zaujímavú vec, ktorú však leakeri nespomenuli, je značný redesign prednej strany controlleru. Nová fotka totiž odhalila, že nový Xbox Elite Controller má aj zpredu pogumované madlá, vďaka čomu sa bude tento ovládač držať ešte lepšie.

Rozhodne zaujímavé je, že zdroje blízke Microsoftu potvrdili pravosť fotiek a odhalili, že Microsoft súčasne s novým ovládačom chystá prenosné nabíjacie puzdro. Potenciálne sa tak dostávame k dokonalému riešeniu napájania, ktoré ponúkajú napríklad slúchadlá AirPods od Applu. Bohužiaľ, zdroje neuviedli dátum, kedy Microsoft oficiálne uvedie nový controller na trh a tak môžeme len hádať, či to bude GDC alebo E3.

Xbox Elite Controller 2018

via The Verge

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Jogurtik píše:

    Tužkové baterie nebude? 🙁

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *