Microsoft údajne pripravuje nový Xbox Elite Controller so vstavanou batériou a USB-C

Xbox One Elite Controller
Zatiaľ čo sa štandardné ovládače pre Xbox dočkali redesignu ešte v roku 2016, Elite Controller si udržuje naďalej typické krivky prvej generácie. Viacerí preto očakávali, že ho Microsoft aktualizuje po boku Xbox One X, ale to sa nestalo.

Redesignovanú verziu Elite Controlleru však môžeme očakávať tento rok. Naznačuje tomu čerstvý únik z Číny, kde sa na sieti Weibo objavila zbiera informácií o novom Elite v2 Controlleri. Okrem zmeny designu a podpory Bluetooth, ktorá súčasnej verzii chýba, však ešte prinesie dodatočné novinky. Tie zahŕňajú vstavanú dobíjateľnú batériu. Dobiť ju bude možné buď pomocou USB-C kábla alebo s pomocou magnetického konektoru na spôsob MagSafe.

Ďalšou zaujímavou novinkou bude trojstupňový Hair Trigger Lock. Súčasný model ponúka len dva uhly doletovej dráhy, vďaka ktorým je možné napríklad rýchlejšie alebo v Mafii 3 dokážu nahradiť absetujúci obmedzovač rýchlosti. Potešujúca vec je, že ovládaču bude možné súčasne priradiť až tri profily, takže sa hráč bude môcť prepínať medzi tromi konfiguráciami a tým pádom ušetria čas strávený v Xbox Accessories apke. Spomína sa tiež dlhšia doletová dráha pre Hair Trigger Lock, a na fotkách môžeme vidieť nový spôsob uchytenia analógov. Osobne ale dúfam, že Microsoft od tohto nápadu upustí a ponechá pôvodné úchyty. Zaujímavý je tiež indikátor batérie vyjadrený led-kami v spodnej časti ovládača.

via Resetera

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár