Cloudgine má nového majiteľa – Epic Games

Crackdown 3 Horizontal
Už je to pár rokov, čo nám Microsoft demonštroval silu cloduu v Crackdown 3. A zatiaľ čo hra je stále vo vývoji, tak spomínaná technológia, Cloudgine, má nového majiteľa.

Novým vlastníkom technológie sa totiž stali Epic Games, tvorcovia Unreal Enginu a série Gears of War. Práve toto štúdio malo na Cloudgine technológii veľké zásluhy, pretože je postavený priamo na Unreal Engine. Tvorcom celého konceptu je však Dave Jones, tvorcu sérií Crackdown a GTA. Jedná sa v podstate o najpokročilejší fyzikálny engine na svete, poháňajú ho totiž servery a nie domáce zariadenia ako sú konzoly či PC.

Vďaka výpočtom, ktoré prebiehajú na omnoho výkonnejších strojoch, môže byť deštrukcia ešte väčšia a detailnejšia, práve ako to hráči uvidia v režime Wrecking Zone v Crackdown 3. Okrem toho servery vedia simulovať AI a podľa potreby vylepšovať grafické aspekty hry. Skrátka je to herný engine, ktorý šetrí výkon domáceho zariadenia.

Čo však tento predaj znamená pre Crackdown 3? Nič. Hra je naplánovaná na tento rok a v rámci svojej multiplayerovej časti ponúkne aj spomínaný deštrukčný mód. Predaj však znamená jednu vec – Cloudgine už nie je exkluzívnou vlastnosťou hry. Pretože ho kúpil Epic Games, technológiu uvidíme aj v ďalších hrách, čím dôjde k jej masívnemu rozšíreniu a popularizácii. Logiku to tiež dáva pre Microsoft: Na Crackdown 3 sa čakalo veľmi dlho a je možné, že aj záujem oň oproti predošlým rokom opadol. Microsoft však potrebuje, aby sa mu investované peniaze vrátili.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *