Capcom už nepočíta s Marvel vs. Capcom Infinite

Marvel vs Capcom Infinite
Ako som vravel už skôr v jednej z našich recenzií, rok 2017 priniesol dva hollywoodske trháky a jeden bollywoodsky celovečerák. Reč je samozrejme o bojových hrách, a to nízke hodnotenie 5.8 z 10 u nás získala bojovka Marvel vs. Capcom Infinite.

Ňou chcel Capcom pripomenúť slávu niekdajších 360-tkových titulov Marvel vs. Capcom, no tomuto pokračovaniu sa to naozaj nepodarilo. Hra má technické problémy, trápia ju neustále loadingy a ani graficky to nie je bohvieaké terno oproti dvom hrám. K tomu si treba pripočítať predaje pohybujúce sa v úrovni tisícov kusov, a je jasné, že hra skončí predčasne. Na trhu sa dá síce stále zohnať, ale Capcom s ňou už ďalej nepočíta.

Svedčí o tom skutočnosť, že Capcom už ani nepočíta s hrou na tohtoročnej Capcom Pro Tour. Minuloročnú nestihla práve preto, že vyšla koncom roka, no vtedy to ešte vydavateľ kompenzoval iným eventom, ktorý niesol označenie Battle for the Stones. Bola to však len jednorázová záležitosť, pretože vydavateľ už nekomentuje budúce plány s hrou a rovnako tak ju “nepozval” ani na svoj najväčí eSports event, kde sa tak objaví len Street Fighter V. Ten vyšiel pôvodne v roku 2016 na PS4 a PC, a v januári/lednu dostal svoj najväčší update vôbec, Arcade Edition.

Marvel vs Capcom Infinite

via Kotaku

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *