Časová exkluzivita The Darwin Project vychádza budúci týždeň na Xbox One

The Darwin Project
Čo sa ohlásených exkluzivít týka, Microsoft sa vcelku horlivo sústredil na Battle Royale žáner. Svedčí o tom aj ohlásenie The Darwin Project ako časovej konzolovej exkluzivity pre Xbox One a Windows 10.

O titule z dielne kanadského štúdia Scavengers sme sa dozvedali iba sporadicky a všetka doterajšia pozornosť bola venovaná PC verzii hry, ktorá sa dočkala zopár streamov a alpha testov. Teraz však nastal čas na bližšie ohlásenie a dozvedáme sa, že The Darwin Project vstupuje do programu Xbox Game Preview už budúci týždeň. Stane sa tak v piatok 9. marca a zdá sa, že spočiatku bude Preview dostupná iba pre konzolu, bez podpory pre Play Anywhere.

The Darwin Project

The Darwin Project dáva hráčom tri možnosti, ako sa zapojiť do hry. Priamo do gameplayu môžete vstúpiť ako jeden z desiatich súťažiacich, ktorí budú bojovať na život a na smrť a dúfať, že ako jediní prežijú. Začína to sekerou a lukom, no časom sa môžete dopracovať k elektronickým silovým poliam a ďalším doplnkom, ktoré vám pomôžu zvíťaziť. Do toho si treba pripočítať crafting alebo nutnosť zakladať ohne, pretože sa hra odohráva v treskúcej zime, ktorá vás tiež ohrozuje. A ako bonus, k zabitiu ostatných hráčov vám môžu pomôcť rôzne pasce, ktoré viete vytvoriť. Platí to však aj pre ostatných – a vaše činy po vás zanechávajú stopy.

The Darwin Project

Ďalšia možnosť, ako si užiť The Darwin Project, je z pohľadu Režiséra. V tomto prípade môžete vidieť celú arénu vďaka dronu a môžete vyvolávať rôzne špeciálne sily ako sú atómové bomby, uzatvárania zón alebo gravitačné búrky. Je vašou úlohou okoreniť zápas a to ako pre hráčov, tak pre divákov. A samozrejme, Diváci môžu využívať Mixer na interakciu s hrou. Keď režisér využije schopnosť, diváci môžu zvoliť obeť.

Hra má k dispozícii už teraz svoj oficiálny Discord kanál s viac ako 6 400 členmi. Na Xbox One bude dostupná za 14,99€.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár