V-Rally 4 bolo ohlásené a vyjde na Xbox!

V-Rally 4
Na začiatku tisícročia sa EA snažila rozšíriť obzory série Need for Speed a okrem ságy Undergroundov priniesla na trh aj dva V-Rally tituly. Tie, ako už ich názov naznačuje, vymieňajú pouličné závody a neóny za prašné vidiecke trasy a rally špeciály.

Ako tak čas plynul, V-Rally sa oddelilo od NFS a už tretí diel vyšiel pod hlavičkou Atari na PS2 a Xbox v rokoch 2002 a 2003. Takže, ubehlo neuveriteľných 16 rokov, po ktorých by už len málokto veril, že sa táto séria niekedy vráti na výslnie. Preto je veľkým prekvapením, že V-Rally je späť.

Práva na značku získal Bigben Interactive, pričom práve oni v spolupráci so štúdiom Kylotonn – vývojármi WRC – budú mať na starosti vývoj V-Rally 4. Tvorcovia už zároveň stihli oznámiť množstvo detailov, ako aj platformy, na ktoré hra vyjde. V prvom rade sa môžeme tešiť na 50 rôznych vozidiel, medzi ktorými nájdeme aj také lahôdky ako Porsche 911 Safari, Ford Fiesta RS RX alebo Mustang. Okrem získavania vozidiel budú hráči môcť svoje rally špeciály vylepšovať.

Čo sa ržeimov týka, tu sa hra inšpiruje predošlými dielmi aj záujmami súčasných hráčov závodných hier. Nie, neznamená to, že by hra ponúkla otvorený svet. No okrem štandardného Rally módu alebo V-Rally Cross môžeme čakať režimy Buggy, Hillclimb a Extremekhana, čo je taká náročnejšia verzia gymkhany. Čo sa už samotného vydania týka, je v pláne v septembri/září.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *