Herný turnaj UniCup: V Trnave vzniká herná olympiáda

UniCup 2018
TLAČOVÁ SPRÁVA: Máte nahratých stovky hodín pri digitálnych, kartových či stolových hrách? Teraz ich máte konečne kde zúročiť.

V marci a apríli je v Trnave pripravená vskutku netradičná akcia s názvom UniCup. Do turnaja v rôznych druhoch hier sa môže zapojiť každý. Vzhľadom na pestrý výber hier má vo výsledku šancu zabodovať ostrieľaný profík aj úplný začiatočník. Kvalifikačné turnaje budú prebiehať počas šiestich týždňov v rôznych trnavských podnikoch.

Semifinalisti jednotlivých turnajov postúpia do finálovych zápasov, ktoré sa uskutočnia 14. – 15. apríla na hernom festivale UniCon. Podľa umiestnenia v nich získajú špeciálnu výhru, tzv. unicoiny – menu víťazov, za ktorú si môžu v záverečnej dražbe vedenej znamenitým hráčom Andrejom Bičanom, vydražiť parádne ceny.

V každej hre sa hrá o 100 / 50 / 25 UniCoinov na súťažiaceho (tj. 500 / 250 / 125 na 5 členný team). Čím viac turnajov odohráte, tým viac unicoinov získate. V banku sa nachádza celkov 10 000 unicoinov.

Registrácia v turnaji je zároveň aj dvojdňovým lístkom na spomínaný festival UniCon, ktorý hráči získajú za cenu jednodňového. Kvalifikácie sa otvárajú vždy týždeň pred začatím turnaja.

Olympiádu organizujú študenti a pedagógovia z odboru digitálnych hier na FMK UCM v Trnave s cieľom prepojiť herné komunity a rozšíriť povedomie o hrách a hraní na verejnosti. Všetky potrebné dátumy, informácie o zložení turnaja hľadajte tu: https://www.facebook.com/events/1802610186711817/ alebo na webe: http://unicon.lol/unicup/

Zoznam turnajov

BULÁNCI PIATOK 9. marec, 18:00 Quest Bar

Registrácie: https://goo.gl/aAUxnf
Legendárna „vankúšová vojna” je rýchla akčná počítačová hra, v ktorej hráte za Bulánka, aka “extrémne agresívnu podušku” a strieľate z pištole alebo z brokovnice po svojich protivníkoch. Princíp je jednoduchý – jedna mapa, štyria hráči, 5 minútová prstrelka a body za umiestnenie. Počet kôl prispôsobíme počtu registrovaných hráčov.

BANG! UTOROK 13. marec, 18:00 Gaming Keep

Bang! je kartová hra z Divokého západu. Vy ako hráč na seba beriete roly známe z westernových filmov. Môžete sa stať šerifom, ktorý páli do banditov alebo jeho ochotným pomocníkom ktorý je ochotný za neho položiť aj vlastný život.i Naopak, môžete stáť aj na strane zla ako bezcitný bandita, ktorý si praje šerifovu smrť, či dokonca odpadlík bojujúcie vlastne proti všetkým. Pokiaľ chcete zistiť, aký to je pocit zahrajte si túto hru. V hre Bang! je dôležité sledovať ostatných hráčov, aby ste včas odhalili ich identitu a stali sa tak víťazom.

TOWERFALL 2v2 PIATOK 16. marec, 18:00 Zelený kríček + afterparty

TowerFall je akčná, zábavná, kompetitívna, lukostrelecká hra pre 1 – 4 hráčov. Vyber si jednu zo štyroch postáv a bojuj proti svojim súperom v celej rade diabolských stredovekých veží plných bonusov, pascí a zradných jám. Zbav sa šípov svojich protivníkov a vyhni sa ich strelám. Pokús sa získať dostatok zásahov a vystúp až na samý vrchol rebríčku. Potrénuj svoje zručnosti proti príšerám a nepriateľským lukostrelcom!

CS:GO 5v5 Round 1 SOBOTA 17.marec, online

LOL 5v5 NEDEĽA 18. marec, online

SPEED CUPS UTOROK 20. marec, 18:00 Gaming Keep

Quick Cups je postrehová hra v ktorej majú štyria hráči za úlohu čo najrýchlejšie horizontálne alebo vertikálne zoradiť štyri poháriky rozličnej farby podľa predlohy.

WINDJAMMERS 18:00, Zelený kríček + afterparty

Ide o o akčnú, arkádovú hru, v ktorej proti sebe stoja dvaja hráči so snahou dať protivníkovi gól pomocou vrhnutého disku. Je to jednoduché a práve v tom je ten trik. Jednoduché a súčasne vysoko návykové. Budete si môcť vybrať zo šiestich postáv, pričom každá bude mať svoje špeciálne vlastnosti a schopnosti.

SOBOTA 24-03 CS:GO 5v5 Round2 (online)

NEDEĽA 25-03 DOTA2 (online)

DRAGONBALL Z UTOROK 27. marec, 18:00 Quest Bar

Dragon Ball Z je skvelá bojová hra, v ktorej bojujete so zlými postavami zo seriálu Dragon Ball Z. Hra je určená pre dvoch hráčov pri jednom počítači. Hrajte ako Goku, Piccolo alebo Gohan, proti postavám Frizea, Vegeta alebo Cell. Dvaja hráči môžu bojovať na jednom počítači a dobiť sa na smrť! Vyberte si vášho hrdinu a pokúste sa s ním poraziť všetkých súperov v súbojoch ,,jeden na jedného”. SOBOTA 31-03 CS:GO 5v5 Round3 (online)

SOBOTA 31-03 CS:GO 5v5 Round3 (online)

POKÉMON TGC NEDEĽA 1. apríl, 10:00 Fenix Games

Kartová hra Pokémon vás milo prekvapí neobmedzenými možnosťami ľubovoľných kombinácii a stratégii, ktoré ponúka. Na svete sa nenájde snáď nikto kto by tieto roztomilé postavičky nepoznal. Hra je založená na boji dvoch súperov, z ktorých obaja majú vo svojej moci 60-kartový balíček vlastného výberu. Na začiatku hry si každý hráč z balíčka potiahne 7 kariet a na stôl rozdá 6 odmien. Cieľom hry je týchto 6 odmien získať a nad súperom zvíťaziť. V hre sa nachádzajú rôzne podporné trénerské karty, ktoré sa spoločne s kartičkami Pokémenov a ich energiou postarajú o tvoju jednoznačnú výhru. Tak príď a dokáž, že sa nenájde hráč konkurujúci tvojim schopnostiam.

SNACKMAN VR (tba) UTOROK 3. apríl

SnackMan je VR hra z produkcie nášho univerzitného štúdia TediGames. Vznikla pôvodne na minuloročnom Bratislava Game Jame a je prudko návyková. Ide v zásade o klasického Pack Mana refreshnutého pre VR. Hráč drží v ruke hlavu, ktorá má za úlohu chrúmať chipsy lietajúce v stave beztiaže. Dôsledkom toho sa hlava zväčšuje a stáva sa ľahšou korisťou pre okolité nástrahy. Musí preto jesť ovocie, aby sa opäť zmenšila. V multiplayer móde tak hrajú dvaja hráči naraz s cieľom vyžrať čo najviac chipsov v spoločnej miestnosti.

MAGIC: THE GATHERING, SOBOTA 7. apríl, 10:00 Fenix Games

Každý hráč v Magic:The Gathering predstavuje čarodejníka, ktorého cieľom je zdolať nepriateľa pomocou rôznych netvorov a kúziel v podobe kariet jeho balíčka. Herný balíček obsahuje 60 kariet. Pre vyvolanie príšer a kúzel hráč využíva magickú energiu (manu), ktorú získa z krajín vlastneného balíčka. Príď si so svojím vlastným balíčkom preveriť svoje skills spolu s ostatnými hráčmi v tejto najstaršej a zároveň najúspešnejšej zberateľskej hre na svete.

JUST DANCE PONDELOK 9. apríl, 18:00 Malý Berlín w/ DJ Shimo

Just Dance 2018 je tanečná pohybová hra, plná zábavy a smiechu, ktorá v zásade funguje na princípe snímania vašich pohybov. V Just Dance 2018 máte na výber z množstva známych hitov, či už z tohto roku, alebo z plejády starších, overených klasík.
Čiže si najskôr zvolíte pieseň vášho srdca, vyberiete si avatara a potom už ostáva presunúť sa na ,,parket”, kde uvidíte postavu vášho virtuálneho tanečného kolegu. Ten slúži ako pomocník a vašou úlohou je čo najvernejšie napodobňovať jeho pohyby. Následne sa jednoducho pustite do samotného tancovania!

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *