Užívateľov Xbox One trápi kuriózny problém s Game Passom

Xbox Game Pass
Predplatná služba Xbox Game Pass začala trápiť viacerých hráčov. Obvykle funguje v poriadku, ale v uplynulých dňoch začala časť xboxerov hlásiť, že im kvôli neznámemu problému nejdú spustiť hry.

Zdá sa, že problém sa týka hráčov, ktorí majú hry na fyzických diskoch, ale nemajú predplatený Game Pass. A samozrejme treba pripomenúť, že ide len o hry, ktoré sú zahrnuté v službe. Chyba sa prejavuje tak, že po vložení disku s hrou hráčom miesto spustenia hry zobrazí chybovú hlášku, ktorá ich upozorňuje, že aby hru mohli hrať, musia si obnoviť členstvo Game Pass. Iróniou však je, že užívatelia, ktorí sa na chybu sťažujú, nikdy nemali službu predplatenú a tak je prekvapením, že na to, aby si mohli tituly znovu zahrať, si musia službu obnoviť.

Užívateľ nerdaftermathfx hlási, že má takýto problém s hrou Rise of the Tomb Raider, ktorá vstúpila do ponuky len tento mesiac. A zdá sa, že nefunguje absolútne žiadne riešenie. Ani resetovanie konzoly, ani preinštalovanie hry, ani pokus hrať offline. Vtedy totiž konzola vypíše, že je treba ju pripojiť k internetu. Iný užívateľ, RodCCL, narazil na rovnaký problém s Halo 5. Pri snahe o hranie offline Xbox vyhodí chybovú hlášku 0x8b050066. Ďalší užívateľ sa pre zmenu sťažoval na problém s hrou Mad Max.

Microsoft sa k veci vyjadril tiež a prehlásil, že o probléme už vie a pracuje na jeho vyriešení. Spoločnosť však neposkytla žiadne ďalšie detaily. Čo má teda problém na svedomí, a či existuje nejaké dočasné riešenie, ostáva záhadou.

Renew Xbox Game Pass Glitch

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    Úsměvné, ale řešitelné problémy. Zajímavý drb z dění okolo „naší“ konzole.

  2. Zdenka píše:

    Dobrý deň potrebujem radu stiahla som si hru z obchod play hello neighbor zaplatila som za ňu a po asi 4 mesiacoch mi prestala fungovať , načítava ju a zrazu ostane čierna obrazovka a vyhodí ma z tade preč , čo sa stalo? Vie niekto poradiť?

Pridaj komentár