System Shock Remake pokračuje, vydania sa dočká v roku 2020

System Shock
Štúdio Nightdive pred mesiacom oznámilo veľmi nepeknú správu – vývoj remaku System Shock bol pozastavený. Nepekná správa to nebola len pre hráčov, ktorí sa na remake tešili, ale tiež pre investorov, ktorí hru podporili na Kickstarteri. Tam hra vyzbierala vyše 1 milióna dolárov a vývojári boli možnosťami tak unesení, že zišli z cesty a ich remake sa začal meniť na niečo celkom iné.

Nightdive tak musel pozastaviť vývoj na neurčito. Zdá sa ale, že to nakoniec nebude extrémne dlhé čakanie. Šéf vývoja Larry Kuperman v novom rozhovore pre PCGamesN povedal, že vývoj remaku už pokračuje a je v pláne ho vydať v roku 2020. Dôvodom pozastavenia projektu bolo, že sa podporovateľom projektu nepáčil smer, akým sa vývoj projektu uberá a preto boli vývojári nútení vrátiť sa na začiatok. Teda  k Unity demu, ktoré pôvodne prezentovali na Kickstarteri. Tvorcovia tak začali na hre pracovať prakticky od znovu. Teraz však už chcú napĺňať očakávania ľudí. Zároveň z hry vyhodili kopu nápadov, pretože ako vývoj napredoval, každý chcel v hre prezentovať svoj nápad a dopadlo to tak, že sa vzdialili od konceptu System Shock.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár