Už čoskoro si budete môcť prepojiť Xbox Live a Discord

Možno ste sa s tým už stretli. Chcete si zahrať Fortnite s kamarátmi na PC, prípadne si s nimi pokecať o hrách, no nemajú Xbox appku a tak si môžete zapnúť maximálne tak Skype alebo Facebook. Lenže ani Skype už nie je dosť cool pre niektorých hráčov, na čo Microsoft reaguje.

Spoločnosť totiž oznámila spoluprácu so službou Discord. Vďaka nej bude možné už čoskoro prepojiť profily medzi Xbox Live a Discordom. Napríklad v Sea of Thieves to hráčom umožní pozvať do hry kamarátov aktívnych na Discorde, po boku tých, ktorí využívajú Xbox appku na konzole alebo PC s Windows 10. Funguje to aj spätne – hráči na Discorde uvidia, čo práve hráte na svojom Xboxe.

Xbox Discord Profile

 

Ako sa dalo čakať, funkcia bude dostupná najprv pre členov Xbox Insider programu a až neskôr bude dostupná pre verejnosť. V rámci tejto spolupráce pribudne možnosť prepojenia účtov ako na PC, tak priamo na konzole (nastavenia, možnosť Link Social Accounts). Pôjde tak o tretie prepojenie, ktoré sa dá uskutočniť s gamepadom, po boku Twitteru a Facebooku. Následne v apke Discord musíte zadať kód, ktorý sa vám objavil, do sekcie Connections.

Funkcia pribudne na PC a mobiloch v nasledujúcich týždňoch, kedy priamo do aplikácie Discord pribudne možnosť prepojiť účty Xbox Live a Discord, opäť v sekcii Connections v menu User Settings. Tu to funguje klasicky – kliknite na monžosť Xbox Live a prihláste sa do účtu.

Discord User Settings Connections

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *