Phil Spencer jednoznačne: Áno, chceme japonskú exkluzivitu

Scalebound
Hoci bývajú japonské exkluzivity dostupné skôr na konkurenčnú konzolu, ani Xbox nechce zaostávať. Veď už počas minulých generácií sme tu mali tituly ako Lost Odyssey, ktoré vyšli exkluzívne pre Xbox 360 a sú hrateľné dodnes aj vďaka spätnej kompatibilite.

Phil Spencer si je však vedomý toho, že túto generáciu Xbox akosi zaostáva, čo sa japonských hier týka. Situácia sa začala meniť len v posledných dvoch rokoch, kedy vyšlo alebo bolo ohlásených niekoľko hier, ktoré su multiplatformovkami – Valkyria Chronicles 4, ešte pred nimi Valkyria Revolution a v pláne je aj soulsovka Code;Vein. Microsoft by však chcel niečo exkluzívne. Na otázku fanúšika, či sa niekedy dočkáme spolupráce Microsoftu s japonským štúdiom na novej exkluzivite, povedal Phil Spencer jednoslovne: Áno.

Tak teda dúfame, že to teraz pôjde podľa plánu a nedopadne to ako Scalebound od štúdia Platinum Games. Na druhú stranu, máme tu ešte zopár exkluzivít, ktoré vyšli. Ako napríklad D4: Dark Dreams Don’t Die, ReCore alebo z dôb minulých Phantom Dust a Bayonetta.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár