Microsoft začal hľadať vývojárov pre novú AAA hru

Gears of War Marcus Fenix
Dlho sa hovorilo o tom, že Microsoft chystá nové exkluzivity a zdá sa, že to, čo spoločnosť hovorí, myslí vážne. Microsoft totiž začal hľadať vývojárov na vývoj novej AAA exkluzivity.

Vývoj novej hry by mal prebiehať v nemenovanom štúdiu v Južnej Kalifornii a tak je možné, že pôjde o nové, zatiaľ nepomenované first-party štúdio spadajúce pod divíziu Microsoft Game Studios. V tejto chvíli spoločnosť hľadá výkonného producenta, ktorý by mal na starosti manažovanie produkcie produktu a zabezpečil vydanie na rôzne platformy, čo zahŕňa ako vydanie hry, tak jej vývoj pre tieto platformy. V pracovnej ponuke sa potom dvakrát spomína dôraz na vývoj vysokokvalitných AAA hier a spomína sa tiež, že pôjde o novú značku.

Za zmienku v súvislosti s alokovaním štúdia na juh Kalifornie stojí aj nedávne ohlásenie prechodu Darrella Gallaghera do Microsoftu. Dlhodobo bol vrcholným manažérom v Square Enix, neskôr prešiel pod Activision v los-angeleskej štvrti Santa Monica a až potom prešiel do Microsoftu. V súvislosti s jeho príchodom do tímu Xbox bolo potvrdené aj, že viac o jeho funkcii budeme počuť už na E3.

Darrell Gallagher

via ResetEra

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár