Microsoft ukončil podporu služby Xbox 360 SmartGlass

Xbox 360 SmartGlass
Microsoft pomaly končí s podporou služieb pre Xbox 360 a aj keď si nemyslíme, že sa to dotkne multiplayeru v hrách, doplnkovým službám už pomaly odzvonilo.

Spoločnosť oznámila, že končí s podporou aplikácie Xbox 360 Smartglass pre iOS, Windows Phone a Windows. Microsoft už stiahol aplikáciu z obchodov, kde sa dala stiahnuť. Samotná aplikácia slúžila ako druhá obrazovka pre Xbox 360, ktorú mohli hráči využiť ako na rýchly prístup k svojmu profilu, tak na rozšírenie niektorých hier. Napríklad Forza Horizon využívala službu ako mapu, takže hráči nemuseli neustále pozastavovať hru. Tiež slúžila na ovládanie hudby a ďalších funkcií konzoly Xbox 360. Za zmienku stojí aj, že Fable Anniversary obsahovalo achievementy spojené s užívaním SmartGlass. Tieto achievementy už po dnešnom dni nezískate.

K dispozícii je samozrejme aj naďalej nová Xbox aplikácia, ktorá umožňuje mimo iného nakupovať hry na diaľku alebo komunikovať cez Party Chat pomocou mikrofónu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *