SmartGlass je minulosťou, na mobily prichádza Xbox App

SmartGlass

SmartGlass, aj keď to bola skvelá aplikácia, je minulosťou. Funkcia sa totiž dostala len do pár hier a mobilná appka začala čoraz viac plniť účel klasickej desktopovej Xbox app. Mnohí ju totiž používali na chatovanie a prehliadanie obchodu Xbox Store a sem-tam poslúžila ako najrýchlejší spôsob, ako ukázať kamarátom svoje gameplaye, ak nebol nablízku počítač. To isté vlastne plnila aplikácia Xbox pre Windows 10 a tak sa ani veľmi nečudujeme, že Microsoft rebrandoval a redesignoval mobilnú aplikáciu. Teraz je to aplikácia Xbox pre iOS a Android.

Po dizajnovej stránke tu vidíme nejaké zmeny prostredia. Veľa vecí ostalo rovnakých, napríklad ponuka, ale teraz už má lepšiu animáciu vysúvania (predtým sa len „objavila“ na spôsob Metro UI). V hornej časti obrazovky potom pribudla trojica tlačidiel, ktoré slúžia na rýchly prístup k chatu a notifikáciám. Ak mám byť úprimný, tak toto sú dve veci, ktoré sme tam potrebovali asi najmenej. Viac by som ocenil tlačidlo Search (ktoré je na spodku vysúvacieho menu) a tlačidlo Remote. To mi konzola zatiaľ nezobrazuje. Oceňujem prehľadnejšiu ponuku Achievementov a rovnako tak sa mi páči aj hlavná obrazovka s News Feedom, ktorá je teraz…. väčšia?

No každopádne, ešte som si všimol jednu nemilú vec – aplikácia sa načítava dlhšie, než tradičný SmartGlass. Teda aspoň na iPhone 5c (iOS 9.3). Ktovie, ako to je na iných a výkonnejších smartfónoch. Ako vyzerá appka, ukazujem na screenoch nižšie.

Xbox App iOSXbox App iOSXbox App iOS

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *