Dying Light 2 ašpiruje na jednu z najväčších hier roka

Dying Light 2
Techland behom Microsoft E3 konferencii predstavil pokračovanie obľúbeného mixu zombie strieľačky a parkouru – Dying Light 2. Teraz to ale vyzerá, že pôjde o jednu z najväčších hier roka!

Dying Light 2 ponúkne naozaj hlboký príbehový zážitok. Odohráva sa 15 rokov po pandémii, čo je dostatočne dlhá doba na to, aby sa vytvorili prvé znepriatelené tábory ľudí. Narazíme tak napríklad na obyčajných snaživcov, ale aj na kšeftárov-polomafiánov s vodou (ktorej je nedostatok) alebo ozbrojenou armádou, ktorá využíva bezprávie na osobný prospech. Dying Light 2 bude mať viac prvkov RPG a tak na nás čaká ešte zábavnejší mix žánrov. Techland sľubuje jedinečný príbeh pre každého hráča a to z dôvodu, že na výber budú stovky rozhodnutí, ktoré ovplyvnia všetko. Od ďalších questov cez vytváranie priateľov/nepriateľov až po zmeny mapy.

Demo nám odprezentovalo misiu, kde majú hráči na výber, čo s vodou. Hráč, utekajúci pred zombie po strechách budov majú úlohu od jednej z frakcií, Peacekeeperov. Chcú, aby ste išli vyjednávať s dvomi preživšími, ktorí sa zmocnili zásobárne vody. Spomínaní preživší sa vôbec nechcú o vzácny zdroj tekutín podeliť a tak sa môžete rozhodnúť, čo ďalej. Ak to vezmete po zlom a skoncujete s nimi, zásoby vody sa dostanú do dobrých rúk a všimnete si, že v meste sa začína stav stabilizovať a civilizácia sa začne postupne rozvíjať.

Dokonca tým umožníte nakopnúť verejné umývadlá, ktoré môžete neskôr použiť aj vy na uzdravenie sa. Mešťanom to pre zmenu zvýši morálku. Na druhú stranu, Peacekeeperi dodržiavajú striktné pravidlá, pokiaľ ide o zákon a poriadok a mesto je reálne bezpečné len pre tých, ktorí držia s nimi. A čo ak sa rozhodnete ísť do kšeftovania s preživšími a začnete distribuovať vodu na čiernom trhu? Ak to spravíte, môžete čakať, že sa dopracujete k lepšej a vzácnejšej výbave, ale zároveň tým privoláte do mesta kopu pofidérnych ľudí.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Jak si tak pročítám všechny články po MS konferenci, tak mně čím dál tím se*e, že musím trčet v práci…
    Ale nevadí, na dočtení a dosledování všech videí si dám záležet….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *