Dying Light 2 vyjde na Project Scarlett a PlayStation 5

Dying Light 2

Už minulý rok sme začali počuť prvé informácie o vývoji novej generácie konzol. Tú dnes reprezentuje oficiálne potvrdený next-gen PlayStation a Xbox Project Scarlett.

Zatiaľ jedinou oficiálne potvrdenou next-gen hrou bolo Halo: Infinite a teraz sa k nej pridáva Dying Light 2. Vývojári z Techlandu v novom rozhovore potvrdili, že hra bola od samotného počiatku navrhovaná ako next-gen titul, ktorý pobeží nielen na Xbox One, Xbox One X a PS4, ale tiež na novom hardvéri, ktorý bude stelesňovať Project Scarlett a PlayStation 5.

Pôjde tak o cross-gen titul, ktorý si užijú hráči na oboch generáciách konzol. Zásadné rozdiely očakávame v grafike a nemyslíme si, že by malo dôjsť k obmedzeniam typu menší svet alebo menšie množstvo misií, ako tomu bolo pri niektorých hrách, ktoré vyšli súbežne na Xbox 360 a Xbox One. Techland tiež potvrdil, že chce, aby hra bežala na Xbox One X aj PS4 Pro v 1080p rozlíšení kvôli plynulosti, avšak demo bežalo v 2560×1440.

V rozhovore sme sa tiež dozvedeli, že len samotné mesto v DL2 bude štyrikrát väčšie, než všetky mapy prvej hry dokopy. Jej vzhľad sa bude meniť na základe vašich rozhodnutí a to nielen tak, že sa zmenia billboardy, ale v niektorých misiách podľa toho, akou cestou sa vyberiete, môže dôjsť k drastickej úprave väčšieho územia. Svojimi rozhodnutiami v hre môžete vytvoriť chaos a stať sa akýmsi Jokerom vo svete Dying Light.

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Už se těším na novou generaci konzolí a hry (z vlastního pohledu).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *