Sony predstaví PlayStation 5 už zajtra

PS5 logo

Microsoft využil skutočnosť, že sú mnohí hráči doma v rámci preventívnej karantény a plne predstavil novú generáciu konzol Xbox, na čele s modelom Xbox Series X. Príležitosť si nechce nechať újsť ani Sony, ktoré potvrdilo, že už zajtra priblíži novinky ohľadom PlayStation 5.

Sony prostredníctvom Twitteru oznámilo, že už zajtra o 17:00 nášho času hlavný architekt PS5 Mark Cerny poskytne hráčom a fanúšikom exkluzívny pohľad na architektúru pripravovanej konzoly PlayStation 5 ako sa tieto novinky odrazia na budúcnosti hier. Predstavenie sa bude, vzhľadom k situácii, konať výlúčne cez internet na oficiálnom PlayStation Blogu.

Z toho, čo o konzole doteraz vieme, má ponúknuť 8-jadrový procesor AMD Zen 2 v kombinácii s grafickým čipom RDNA 2. Súčasťou tak bude aj v tomto prípade hardvérový raytracing. Okrem toho sa ráta s využitím GDDR6 operačnej pamäte, vysokorýchlostného SSD úložiska, spätnou kompatibilitou s PS4 hrami a PS VR, a v neposlednom rade sa očakávajú novinky ohľadom 3D Audio technológie.

Výkon je zatiaľ tajomstvom a doterajšie špekulácie sa nevedia zhodnúť, či bude nový PS5 menej, rovnako alebo ešte viac výkonný, než Xbox Series X. Pravdu by sme sa však mohli dozvedieť už zajtra. Rovnako visí otáznik nad dizajnom spotrebnej verzie konzoly. Zatiaľ vieme len, ako vyzerá vývojárska verzia, keďže už unikla na internet a Sony si jej dizajn navyše patentovalo.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *