Rainbow Six Siege ponúkne cross-gen multiplayer

Rainbow Six Siege Year 5

Ubisoft už počas R6 Invitational potvrdil vydanie Rainbow Six Siege na Xbox Series X aj PlayStation 5. Toto prvotné ohlásenie bolo však doplnené o nové detaily.

Aktuálny režisér hry Leroy Athanassof prehlásil, že Rainbow Six Siege bude spätne kompatibilné s Xbox Series X a PS5. Ubisoft potvrdil, že pracuje na viacerých vylepšeniach hry, ktoré sa behom Year 5 prejavia na novej aj starej generácii konzol.

Ubisoft takisto potvrdil, že hráči si nemusia kupovať novú verziu hry pre PlayStation 5 a Xbox Series X. Stačí, aby používali súčasnú verziu. Spoločnosť to komentuje tým, že nechce rozbíjať komunitu a rovnako tak nechce, aby si hráči museli kupovať novú verziu hry len preto, že si kúpili novú konzolu.

Z vyjadrení nie je jasné, či sa hra dočká zásadných vylepšení pre nové konzoly. Grafické vylepšenia podporuje už dnes na PS4 Pro a Xbox One X a tieto vylepšenia sa prejavia aj na nových konzolách. Čerešničkou na torte je, že hra bude podporovať cross-gen multiplayer a cross-save.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *